В Україні створять Конгрес мусульман

22 листопада, 17:19
Інші конфесії
В Україні створять Конгрес мусульман - фото 1
В Україні планується створення Конгресу мусульман - першої всеукраїнської мусульманської громадської платформи.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомили активісти ГО «Конгрес мусульман України».

Ініціаторами формування Конгресу мусульман стали мусульманські громадські та культурні організації з усієї України, серед яких всеукраїнська асоціація “Альраід” і Ліга мусульманок України.

Як зазначив голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд» Сейран Аріфов, потреба створення організації продиктована новим етапом становлення та розвитку ісламської спільноти в Україні в умовах європейського вектору розвитку країни.

В Україні створять Конгрес мусульман_1

“Зараз, коли йдеться про європейський напрямок розвитку України, в мусульман з’явилось більше можливостей і викликів для того, щоб активніше брати участь у громадському, науковому, культурному житті своєї країни. Всі ці виклики спонукають нас створити нову платформу”, - сказав Аріфов.

За його словами, в основі ідеї створення Конгресу мусульман є помірковане розуміння ісламу й створення умов для зближення представників різних конфесій і релігій, які проживають в Україні.

“Ми дотримуємося поміркованого напрямку в ісламі, відкидаємо будь-які форми крайнощів і радикалізму й всього того, що може розпалювати фобії чи релігійну ненависть серед українців, між мусульманами й не мусульманами”, - наголосив Аріфов.

Як зазначив представник Ісламського культурного центру м. Дніпро Павло Федосов, на ідею створення Конгресу мусульман України вплинули події Революції Гідності та агресія РФ проти України.

В Україні створять Конгрес мусульман_2

“Події Революції Гідності 2013 року дуже сильно вплинули на процеси згуртування, які виникли в мусульманському середовищі. Основні принципи революції, відстоювання свободи, гідності й справедливості є природними принципами ісламу. Багато мусульман брали участь у подіях Майдану. З цього часу й почалося об’єднання мусульман України навколо цих головних принципів. Згодом цей процес прискорила військова агресія Росії й окупація територій, на яких історично мешкали мусульмани - це Крим і схід України”, - сказав Федосов.

Голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова переконана, що від об’єднання мусульман України на одній громадській платформі виграє все українське суспільство.

В Україні створять Конгрес мусульман_3

“Ми працюємо на благо нашої країни, нам не байдужа її доля й майбутнє, як для кожного українця-патріота, який вкладається в розвиток країни. Ліга мусульманок України долучилася до Конгресу мусульман, і ця співпраця має принести гарні результати. У кожної організації є накопичений роками досвід проведення заходів, зв’язки з іншими організаціями, реалізація тих чи інших проєктів”, - зазначила Мамутова.

Як повідомили учасники заходу, 27 листопада в Києві відбудуться загальні установчі збори Конгресу мусульман України (КМУ) - першого всеукраїнського громадського об’єднання, яке є ідейною та організаційною платформою для широкого кола організацій, що займаються як ісламською релігійною роботою в Україні, так і гуртують мусульман навколо соціальної діяльності, культурних чи благодійних справ. Генеральними векторами діяльності організації обрані соціальний активізм, наукова, просвітницька і культурна робота.