В Україні відзначили День військового капелана

В Україні відзначили День військового капелана - фото 1
25 жовтня відзначався День святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, який вважається засновником і покровителем військових капеланів. І цей день вважається міжнародним Днем військового капелана.

"Служіння священика у війську є відповідальним і непростим, адже кожного дня пастир повинен підтримувати воїнів у складних ситуаціях своєю проповіддю та безперестанною молитвою за кожного військовослужбовця та Батьківщину. Особливо яскраво це проявилось у 2014 році, з початком війни на Донбасі. Тоді сотні наших священнослужителів відправились на передову, щоб своїм пастирським словом підтримати дух наших героїв, а своєю щирою молитвою виблагати у Господа для них захист у бою, перемогу та мир", - розповіли РІСУ у Центрі військового капеланства УГКЦ.

Цей центр здійснює також служіння у навчальних військових закладах та військових одиницях Збройних сил України.

Капелани УГКЦ постійно перебувають з українськими військовими на Сході України, багато душпастрів надають духовну опіку в реабілітаційних центрах, сім’ям військових.

Як повідомив РІСУ о. Ростислав Височан, керівник Відділу у справах душпастирства у Збройних Силах України Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, всього від початку війни у зоні бойових дій на Сході України побувало понад 170 священиків УГКЦ, відбулося 800 ротацій. Ще частина священнослужителів відвідувала зону просто як волонтери, не реєструючись як капелани. Зараз активно працюють 70 капеланів, у тому числі 34 є штатними.

У пресслужбі ПЦУ також констатували, що приблизно 600 військових капеланів Української Православної Церкви пройшли Антитерористичну операцію та Операцію Об’єднаних сил, і цієї миті займаються душпастирською діяльністю серед військових по всій території України, зокрема й там, де особливо потрібна допомога – на фронті.

«Вони – особливі служителі, бо мають на війні під час обстрілів, кровопролиття, страху, зневіри бути поруч із тими, хто боронить наші життя, підтримувати їхній дух, захищати під час страхіть війни людські чесноти, - йдеться в повідомленні ПЦУ.