В Україні вперше покажуть 3D-мапінг історії старовинної церкви на Львівщині

24 листопада, 09:20
Культура
В Україні вперше покажуть 3D-мапінг історії старовинної церкви на Львівщині - фото 1
У суботу, 27 листопада, у Комарно на Львівщині презентують відеомапінг «Михайлівська церква в Комарно: до основ». Вперше в Україні за допомогою 3D-мапінгу покажуть авторську інтерпретацію історії дерев’яної святині. За допомогою світла та звуку дерев’яному храму «повернуть» втрачені елементи іконостасу, а глядачі зможуть побачити церкву «живою», коли вона ще була діюча та наповнена людьми.

Джерело: Tvoemisto.tv

«Дерев’яна церква Архистратига Михаїла в Комарно збудована у 18 столітті і є пам'яткою архітектури національного значення. Наразі храм недіючий, але може бути добрим туристичним магнітом для громади. Як і більшості дерев’яних церков в області, тут бракує промоції, а особливо інноваційних, мистецьких методів привернення уваги. 3D-мапінг – один із таких вражаючих засобів, котрий привертає увагу», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Олена Василько.

Початок відеомапінгу стартує о 17.00 та триватиме до 18.00. Як зазначають організатори, участь для охочих побачити дійство безкоштовна, але з обов’язковою попередньою реєстрацією через в гугл-форму. Участь у події можлива з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Додамо, що автором 3D-мапінгу є креативна продакшн-студія Kurbas Pro, головний художник – Володимир Стецькович.

Проект «Михайлівська церква в Комарно: до основ» реалізується в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та за кошти Державного бюджету України, отриманих