В Україні вперше у новітній історії Католицької Церкви склали обіти богопосвячені вдови
Про це повідомляє CREDO.
Цей обряд відбувся вперше у новітній історії Римо-Католицької Церкви в Україні, хоча інститут богопосвячених вдів виводиться ще з апостольських часів. Апостол Павло у посланні до Тимотея пише: «Вдовицю вибирати не менш як шістдесятилітню, жінку одного тільки чоловіка, яка має гарне ім’я в ділах добрих: що дітей виховала, приймала подорожніх, що святим ноги вмивала, що тим, які в горі, допомагала, всяке добре діло сумлінно виконувала» (1 Тим 5, 9‑10).
Чимало про цінність відданого на служіння Богу життя вдів писали також св. Августин і св. Амвросій. Після Другого Ватиканського Собору практика благословляти вдів та вдівців у богопосвячений стан почала відроджуватися в Церкві; зокрема, її інтенсивний розвиток відбувся в Польщі.
Про таку можливість служіння Богу й Церкві ці жінки дізналися під час реколекцій для вдів та вдівців які організувало Дієцезіяльне душпастирство родин у 2021 році. Уже на той час живучи в чистоті й маючи глибокі стосунки з Богом, вони зрозуміли, що це сам Ісус запрошує їх присвятити своє подальше життя тільки Йому, не шукаючи жодних взаємин з іншим чоловіком, а лише повністю відповісти на Його любов, живучи євангельськими радами, служачи Церкві своєю молитвою, стражданнями та допомогою потребуючим.
На Святій Месі були присутні діти й онуки цих нових богопосвячених жінок, які дякували їм за свідчення віри та жертовності свого життя. Єпископ під час обряду благословення вручив їм спеціальні ознаки їхнього стану: хрест — щоб вони могли завжди вдивлятись у Христа, який, як це сказано в обряді, «зцілить твої рани і дасть орлині крила твоєму життю, аж до тієї хвилини, коли відповість на твій заклик: ‘Вставай! Ось Я приходжу!’», та книгу Літургії годин — як заохочення до молитви Церкви за світ, щоби слава Господня завжди лунала у їхньому серці.
Богопосвячені вдови житимуть по своїх домівках, служачи своїм сім’ям, а також дбаючи про духовний розвиток дітей та онуків.
Вони своїм словом, а передусім життям, через складені на руки єпископа обітниці чистоти і послуху, прагнуть свідчити про Ісуса своїм знайомим та родині.
Богопосвяченими вдовами і вдівцями можуть стати жінки й чоловіки, яким виповнилось 60 років, які мали сакраментальний шлюб з одним чоловіком чи дружиною (що вже відійшли до Господа) і вже виховали дітей. Для цього вони мають звернутися до місцевого єпископа, щоб допоміг їм розпізнати це покликання до особистісних та глибших стосунків із Христом у довічній чистоті, послухові й самотності, через молитву, діла милосердя та служіння Церкві.