У Львові під час благодійної «Різдвяної просфори» зібрали понад 800 тисяч гривень на підтримку семінаристів УГКЦ

11 січня, 09:21
Культура
У Львові під час благодійної «Різдвяної просфори» зібрали понад 800 тисяч гривень на підтримку семінаристів УГКЦ - фото 1
Десятки благодійників та випускники Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ завітали на V ювілейний благодійний бенкет «Різдвяна просфора», що відбувся 9 січня у стінах семінарії. Під час заходу вдалося зібрати понад 800 тисяч гривень на підтримку семінаристів.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Серед гостей «Різдвяної просфори» – владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Венедикт Алексійчук, правлячий єпископ єпархії Святого Миколая з осідком в Чикаго та ініціатор заходу, випускники семінарії, духовенство, представники бізнесу, влади, науки і культури.

Цьогорічний благодійний бенкет розпочався вечірньою молитвою, яку очолив владика Венедикт. По завершенні богослужіння архиєреї розділили різдвяну просфору між усіма присутніми.

За допомогою відеозвернення до благодійників звернувся Патріарх УГКЦ Святослав. У своєму слові він подякував жертводавцям за підтримку семінаристів, а також за розуміння, що в семінарії кується майбутнє Церкви і народу.

Архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк подякував владиці Венедикту за те, що очолив Вечірню та пригадав слова Святого Письма, що милостиня гріхи відпускає.

«Постановімо собі насамперед підтримувати семінаристів з любові до Бога», – заохотив архиєрей.

Відтак владика Венедикт пригадав, як чотири роки тому, коли готувався святкувати своє 50-ліття, хотів, з однієї сторони, зустрітися зі своїми друзями, а з іншої, почав переживати, що робити зі всіма подарунками, позаяк це якраз був час його переїзду до Америки.

«Чимало своїх речей треба було тоді пороздавати. В цей момент виникла ідея, щоб запропонувати гостям принести дещо інші подарунки – стипендії для семінаристів. Це були різні формати: від покриття одного місяця навчання і проживання до повного курсу. Відкликнулося дуже багато людей. Чотири роки тому ми зібрали більше мільйона гривень на ці стипендії. Це нас надихнуло щороку в час Різдва проводити подібні заходи», – розповів владика Венедикт, ініціатор «Різдвяної просфори» у Львові.

Єпископ зазначив, що йому важливо вкладати ресурси і кошти в семінаристів, бо це необхідна річ, якщо Церква хоче мати добрих священиків.

Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко розповів, що ідею «Просфори» семінарія підхопила у владики Венедикта і її успішно реалізовує спільно з Фундацією Духовного Відродження.

«Тут сьогодні присутні випускники з різних років навчання. Переживаємо гарну атмосферу родинного свята. Більше того, ми сьогодні говоримо про те, щоб творити спільноту випускників Львівської семінарії. Головна мета заходу залишається незмінною – підтримка потребуючих семінаристів. Кожного року маємо близько 25-30 семінаристів, батьки яких не в змозі оплатити за навчання, тому цими зібраними коштами ми допомагаємо таким хлопцям. І до цього заохочую кожного з вас, якщо ви відчуваєте у своєму серці, що можете підтримати семінариста, долучайтеся, будь ласка!»

Один з випускників Львівської духовної семінарії, сьогодні керівник Департаменту інформації УГКЦ о. Ігор Яців у своєму слові запросив учасників «Різдвяної просфори» згадати випускників семінарії, які вже відійшли у вічність, і пам’ятати про них у своїх молитвах.

Також о. Ігор зазначив, що кожна семінарія УГКЦ повинна бути конкурентним середовищем і мати еко-системне мислення.

Упродовж п’яти років, від самого початку, є благодійники, які підтримують стипендіями з року в рік братів-семінаристів. І вже навіть традицією стало те, що під час «Різдвяної просфори», окрім меценатів, на ній присутні і самі студенти. Вони завжди чекають на цю подію, щоб зустрітися з жертводавцями, довідатися, як у кого ідуть справи і разом поколядувати.

«"Різдвяна просфора" відбувається раз у році і під час заходу ми залучаємо кошти на наступний рік. Але у рамках стипендіальної програми, яка діє при БО "Фундація Духовного Відродження", ми організовуємо різноформатні зустрічі між студентами і меценатами упродовж року. Для нас важливі спілкування і комунікація між благодійником і братом-семінаристом», – зазначила директорка БО «Фундація Духовного Відродження» Олена Карнаух.

Родзинкою цьогорічного заходу стало те, що вперше меценатами стипендій виступили священики-випускники Львівської духовної семінарії, які навчалися у ній з часів виходу УГКЦ з підпілля та нині здійснюють своє служіння як в Україні, так і поза її межами.

Під час заходу організатори запропонували присутнім мистецьку програму. Для благодійників колядували духовий оркестр Львівської духовної семінаріії, квінтет Гарнізонного храму Петра і Павла, Софія Федина, клиросний хор священиків Львівської архиєпархії, семінарійний гурт «Veritas» та інші.

Під час заходу у стипендіальний фонд для семінаристів організаторам вдалося залучити близько 800 000 гривень, що є ще попередніми цифрами. Остаточну суму обіцяють оприлюднити незабаром.

Довідка

Благодійний захід «Різдвяна просфора» – традиційний щорічний захід у часі різдвяних свят, який організовується з метою збору коштів на стипендії для потребуючих семінаристів. Подія була ініційована владикою Венедиктом Алексійчуком, єпархом Чиказьким, і вперше проведена у 2018 році – з нагоди 50-ліття архиєрея. Зібрані кошти скеровуються до стипендіального фонду для семінаристів усіх семінарій УГКЦ в Україні.