В Україну сьогодні прибуває міжрелігійна делегація задля солідарності з нашим народом
Візит відбувається у рамках Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії ООН, котрий організовується щороку на початку лютого.
Це вже така друга делегація — перша побувала в Україні у травні 2022 року.
До складу цієї делегації, зокрема, входять:
- рабин Джонатан Віттенберг, старший рабин масортського юдаїзму Великобританії (традиціоналістів);
- імам Саїд Мекіч, Центральна мечеть Кембріджу (Велика Британія);
- рабин Чарльз Файнберг, Міжконфесійна акція за права людини, Вашингтон (США);
- кс. Яцек Сєпсяк, Орден Єзуїтів, Краківська архиєпархія (Польща);
- кс. Марек Мілявіцький, Орден Домініканців, Вроцлавська архиєпархія (Польща).
7 лютого о 12.00 відбудеться міжконфесійна молитва за Україну у Бабиному Яру, а 8 лютого об 11.00 – перед Софійським собором.
9 лютого делегація буде молитися в Ірпені, Бучі, Бородянці і в Немішаєвому.
Також 7 лютого відбудеться прес-конференція (поч. о 14.30) в інформаційній агенції Укрінформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16, м. Київ, 01001).
7-10 лютого гості зустрічатимуться із світськими та релігійними лідерами, щоб обговорити досвід війни, її наслідками та щодо опору українського суспільства російській агресії.
«Делегація приїздить до Києва, щоб виразно висловити, що цієї війни не можна усправедливити, і що Росія мусить зупинити своє вторгнення в Україну. Що ракетні атаки з російської території повинні припинитися, — наголошує організатор візиту Александр Тьомкін, координатор делегації та віце-голова Товариства «Пацієнт Європа» («Europe, a Patient»). — Що не можна вбивати мирних людей. Не можна бомбардувати міст. Не можна знищувати інфраструктуру та цивільні об’єкти. Не можна викрадати чи використовувати простих людей щитом для армії, чи для виявлення мін.
Ми вважаємо, що фізична присутність надає особливої святості молитві, а багатоконфесійність групи сама по собі є свідченням можливості й необхідності справедливого миру».
Їх організовує Товариство «Пацієнт Європа» («Europe, a Patient»), яке є панєвропейською ініціативою, що працює над тим, щоб знайти рішення для найбільших викликів Європи – пандемій, кліматичних, надзвичайних ситуацій і війни – за допомогою політики, заснованої на солідарності.