• Головна
  • Новини
  • В УКУ передставники різних Церков та військовослужбовці молились за християнську єдність та мир в Україні...

В УКУ передставники різних Церков та військовослужбовці молились за християнську єдність та мир в Україні

22.01.2016, 11:47
В УКУ передставники різних Церков та військовослужбовці молились за християнську єдність та мир в Україні - фото 1
У каплиці Стрітення Українського католицького університету 21 січня відбулася екуменічна молитва за єдність християн та мир в Україні. Інститут екуменічних студій уже традиційно запрошує представників різних конфесій, щоб спільно помилитися в час Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність.

dsc_3376.jpg-fff.jpgУ каплиці Стрітення Українського католицького університету 21 січня відбулася екуменічна молитва за єдність християн та мир в Україні. Інститут екуменічних студій уже традиційно запрошує представників різних конфесій, щоб спільно помилитися в час Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність.

У цьогорічному молебні взяли участь ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ Василь Луцишин, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян, священик Покровського храму та головний редактор радіо “Град Лева” УПЦ КП о. Віктор Кайда, священик при храмі св. Василія Великого та Олексія Зарицького (Рясне 1) о. Володимир Гоцанюк, працівник Інституту екуменічних студій о. Роман Фігас, диякон Дмитро Романко УГКЦ. А також, військовослужбовці та учасники АТО разом з капеланом академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного отцем-дияконом Мироном Горбовим.

Очолив екуменічну молитву владика Борис (Харко), єпископ Херсонський та Миколаївський, що керує Таврійською єпархією УАПЦ.

“Для того, щоб здобути єдність, необхідно осягнути мир у нашій душі, необхідно, щоб кожен з комунікаторів, кожен з тих, хто бере участь у діалозі, примирився з Творцем-Богом і у такий спосіб, - віднайшов правду. Станом власної душі можливо віднайти мир з Богом, і далі, можливо будувати мир суспільний. Нехай ці спільні молитви за єдність і мир укріпляють наші практичні щоденні змагання у відстоюванні правди, у поверненні миру на українську землю, у творенні єдності у наших душах, у наших спільнотах, у нашому краю та у цілому світі” — побажав всім присутнім владика Борис.

Особливим моментом під час спільної молитви було запалення свічок. За словами отця Романа Фігаса, працівника Інституту екуменічних студій, хоч кожен молився з окремою свічкою, але вогонь був спільний для всіх.

Отець Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви, наголосив на тому, що насамперед об'єднання — це не є об'єднання керівників Церков: “Єднаються насамперед душі. У кінці нас єднатиме Христос. Ми, як християни, пам'ятаймо, що віра нас єднає”.

Священик Покровського храму УПЦ КП отець Віктор Кайда в свою чергу відзначив єдність військовослужбовців під час війни на Сході України, що є вірними різних конфесій, але спільно моляться та приймають Євхаристію, і подякував за можливість спільно молитись у тилу.

Екуменічний молебень супроводжували пісні у дусі Тезе під музичний акомпанемент. Наприкінці, вертеп УКУ показав неймовірно оригінальне театральне різдвяне дійство в сучасному форматі. З цим вертепом студенти УКУ нещодавно побували у наших військових у зоні АТО.

Довідка: Щорічно Інститут екуменічних студій організовує екуменічну молитву за єдність християн в межах Всесвітнього тижня молитов за християнську єдність. У 2016 році Всесвітній тиждень молитов триває з 18 по 25 січня під гаслом «Дай мені напитись» (Ів. 4, 7).