В УКУ вручили першу стипендію імені героя Артема Димида
Про це повідомляє сайт УКУ.
Софія Фітьо — першокурсниця бакалаврської програми «Соціальна робота» Факультету наук про здоров’я, донька священика Львівської архиєпархії УГКЦ Тараса Фітя. Стипендія забезпечить її навчання в університеті впродовж року.
«Я зростала в середовищі УКУ, і коли прийшов час подавати документи, не мала жодних сумнівів, куди йти навчатися. Обрала соціальну роботу, бо мені подобається допомагати, працювати з людьми», — розповідає Софія Фітьо.
Дівчина вже 11 років є активною пластункою: «Коли мені вручили стипендію імені Артемія Димида, я відчула обовʼязок, адже Артем загинув захищаючи Україну і захищаючи мене теж. Тож я маю виправдати цю довіру, добре навчаючись в університеті».
Зараз студентка волонтерить, наближаючи перемогу України у війні.
«Я також вчуся, аби мати знання, які будуть потрібні для відбудови України. Ніколи не могла подумати, що навчання в УКУ так захопить мене і я матиму таку жагу до знань, з таким захопленням і натхненням летітиму на пари», — додає Софія.
Стипендіальний іменний фонд започаткували за ініціативи сім’ї загиблого воїна, випускника УКУ, героя Артема Димида у співпраці з УКУ, національною скаутською організацією «Пласт» та брендом українського одягу «Авіація Галичини».
Батько Артема, отець Михайло Димид пригадує, як чекаючи на останнє побачення із сином, разом із дружиною Іванкою думали, як найкраще увіковічити його пам’ять: «Іванка подала думку створити стипендію в пам’ять про Артемія, я відразу пішов до отця ректора УКУ Богдана Праха, і за два дні до похорону вже був анонс».
Артем Димид — випускник історичної програми Гуманітарного факультету УКУ, загинув 18 червня 2022 року внаслідок мінометного обстрілу під час бойового виходу на межі Миколаївської та Херсонської областей. Артем — син священика, першого ректора Львівської богословської академії (тепер УКУ) і викладача Українського католицького університету Михайла Димида та іконописиці Іванки Крип’якевич-Димид. Був пластуном, учасником Революції Гідності та російсько-української війни. Зокрема, був учасником бойових дій у складі батальйону спецпідрозділу «Гарпун» та полку «Азов».
«На похороні Артемія я казав, що герої вмирають. Але вмираючи, вони залишають зерно, ідею, акцію, позитивне бачення майбутнього. Вмирають фізично, але не вмирають духовно, бо лишають по собі приклад, який потім наслідують молодші покоління. Так, біль, жертва, смерть — вони існують. Але все це є ціна, яку треба заплатити, щоб бути героєм», — каже отець Михайло Димид.
Станом на жовтень загальна сума пожертв до стипендіального фонду імені Артемія Димида становить понад 67 000 доларів США. Свої внески до фонду зробили майже тисяча благодійників.
Окрім приватних пожертв, які надходили з різних країн Європи, з Японії та з-поза океану (США, Канада, Австралія), надійшли також і кошти від організацій та компаній. Свої пожертви внесли побратими Артема Димида. Зокрема, до збірки долучилася скаутська організація «Пласт», яка була однією з ініціаторів заснування фонду. УКУ отримав пожертви від «Пласту» Австралії, пластового куреня «Орден Хрестоносців», «Одержимі» та інших осередків. Окремі збірки організували військові з бригади, з якими служив Артем.
Великою збіркою відзначилася «Авіація Галичини», яка долучилася сумою річної стипендії, а також виручили з продажу спеціально розроблених футболок понад 65 000 грн. Придбати футболки можна тут.
«Ми продаємо футболки, присвячені Артему. Усі вторговані гроші передаємо у фонд. На футболках є цитати з однієї із улюблених Артемових пісень „Гей, браття опришки“. Вона дуже пасує до того, чим він займався, і до сьогоднішньої ситуації. Завдяки цій стипендії якийсь студент-пластун зможе безкоштовно здобувати освіту в УКУ. Важливо наповнити фонд, який матиме континуацію, продовжуватиме робити те, заради чого ми воюємо і заради чого туди пішов Артем», — розповідає співзасновник компанії «Fest», яка долучилася до створення фонду, Юрко Назарук.
Окремим феноменом стало те, що люди на власні дні народження просили друзів, замість приносити подарунки, складати пожертви у фонд пам’яті героя Артема, збирали їх на презентаціях книг, віддавали всі кошти, зібрані з оплат за курси та лекції.
Родинний гурт «Зерно» з Тернополя також зібрав чималу суму під час мистецької зустрічі. Також спільнота продуктового менеджменту компанії SoftServe «Product Management Community Center» ініціювала освітній мініпроєкт та зібрала до фонду 38 269 гривень. Кожен у свій спосіб, як може наближає нас до великої мети — вшанувати на вічну пам’ять героя Артема Димида.
Збір на іменну стипендію Артема Димида триває і зараз. Основну суму фонду інвестують у так званий сталий фонд, а прибуток спрямовують на стипендійну підтримку студентів-пластунів УКУ. За словами проректорки Українського католицького університету Наталки Климовської, спільна мета — зібрати 75–100 тисяч доларів у сталий фонд (ендаумент), який дозволить генерувати стипендію імені Артема Димида та відповідно покривати витрати на навчання студента/студентки в університеті щороку.
Заснування сталих фондів є широко розповсюдженим методом використання пожертв неурядовими організаціями і університетами у країнах Європи та Америки. Наповнивши фонд, університет зможе щороку видавати стипендію пам’яті Артема Димида студентам УКУ. Стипендійна комісія УКУ призначатиме стипендію за критеріями академічної успішності та соціальної потреби.
Додамо, що окрім стипендії імені Артема Димида, за ініціативи Бізнес-школи УКУ та родини героя Олега Воробйова, студента Бізнес-школи УКУ, який загинув захищаючи країну, університет також започаткував іменний стипендіальний фонд на честь героя.
Увіковічити пам’ять героїв та скласти пожертву до стипендіальних фондів ви можете за посиланням.