В Умань приїхали вже 10 тисяч хасидів

В Умань приїхали вже 10 тисяч хасидів - фото 1
До Умані (Черкаська область) на святкування єврейського Нового року вже прибули 10 тисяч хасидів. І це попри те, що цього року одне із головних свят юдеїв припадає на 6–8 вересня.

Про це розповів головний рабин міста Києва Рав Йонатан Бін'ямін Маркович в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

За його словами, більшість хасидів традиційно приїхали без родин. Але цього року побільшало випадків, коли до Умані приїжджають сім'ями. Це пов'язано з тим, що після паломництва на могилі раббі Нахмана хасиди зі своїми рідними вирушать ще й у інші святі місця.

Рабин Йонатан Бін'ямін Маркович запевнив, що усі паломники, які вже почали прибувати з Ізраїлю до України, отримали другу дозу вакцини проти коронавірусу. А, отже, спілкування й контакти з ними безпечні для українців.

Головний рабин української столиці також пояснив, чому цього року хасиди почали прибувати на святкування завчасно. Вся справа в цінах на квитки. Чим ближче до дати святкування, тим дорожче обходиться авіапереліт.

Як РІСУ інформувала, цьогоріч очікується прибуття в Умань близько 50 тис. хасидів для святкування Рош га-Шана.

"Головне завдання - щоб гості відчували себе в безпеці. У нас повна взаємодія з ізраїльськими поліцейськими, які разом з нами несуть службу в Умані. Національна поліція і поліція Черкаської області зараз на посиленому варіанті несення служби", - зазначили у Нацполіції.