В Умані готові блокувати автобуси з хасидами, якщо влада не скасує паломництво

17.08.2020, 10:50
Держава
Після засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій не було ухвалено будь-якого рішення щодо масового святкування юдейського нового року в Умані, а лише доручено відомствам забезпечити безпеку та інформованість прочан, на Черкащині піднялася хвиля обурення позицією центральної влади.

Про це повідомляє Голос України.

Зокрема, міський голова Умані Олександр Цебрій у відеозверненні до Президента України зазначив, що при ухваленні рішення про дозвіл чи заборону масового паломництва хасидів передусім потрібно врахувати думку місцевої територіальної громади. Однак на засідання Держкомісії не було запрошено жодного працівника міської ради, інших фахівців, які впродовж багатьох років відповідали за організацію паломництва в Умані.

До глави держави звернувся також міський голова Черкас, керівник обласного осередку Асоціації міст України Анатолій Бондаренко.

Підтримуючи колегу з Умані, він наголосив на тому, що прибуття до Умані 5--10 тисяч хасидів та велелюдне святкування 18 вересня юдейського нового року, несе в умовах коронавірусної пандемії загрозу не лише Черкащині, а й всій Україні.

З пропозицією скасувати цьогорічне паломництво хасидів до Умані виступив також народний депутат України Антон Яценко, який представляє у парламенті уманський виборчий округ.

Минулої суботи під стінами міської ради відбулося народне віче, на якому жителі Умані закликали керівників держави зважити на небезпеку скупчення великої кількості іноземних громадян під час паломництва та нехтування ними елементарними санітарними нормами.

Лікар-інфекціоніст у своїй промові на зібранні нагадала владі, що в Умані першим хворим на коронавірусну інфекцію став хасид, який приїхав навесні з великою родиною на могилу цадика Нахмана. Через ускладнення, викликані Covid-19, 46-річний іноземець помер, а його дружина та четверо дітей навідріз відмовлялися пройти тестування на коронавірус. Тільки з допомогою поліції вдалося взяти у них біозразки, які згодом виявилися позитивними на Covid-19.

Міський голова Умані під час віча вкотре звернувся до Києва розпочати міждержавні переговори з питання паломництва хасидів.

"Нинішньої весни через пандемію та жорсткі карантинні обмеження ми святкували Великдень онлайн, не відвідували Богослужіння у церквах, -- сказав Олександр Цебрій. -- Чому б зустріч юдейського нового року, зважаючи на поширення коронавірусної інфекції, також не провести в іншому форматі? Коли у світі, і в Україні зокрема, буде подолано Covid-19, ми з радістю, як це робили завжди, прийматимемо гостей будь-якої пори року".

Тим часом частина жителів Умані вже не сподівається, що їх застереження почують в Офісі Президента та в уряді. Люди розраховують лише на самих себе.

Якщо автобуси з паломниками вирушать з аеропорту до Умані -- нам потрібно рятувати своїх дітей. Ми на трасі заблокуємо пересування транспортних засобів, заявили під час проведення народних зборів найрішучіше налаштовані містяни.