В Унівській лаврі греко-католики з Патріархом Святославом молилися за подолання пандемії та за вільну Україну

28.08.2021, 19:45
Католики
В Унівській лаврі греко-католики з Патріархом Святославом молилися за подолання пандемії та за вільну Україну - фото 1
У день Успіння Богородиці у Свято-Успенській Унівській лаврі прочани УГКЦ разом з духовенством на чолі з Главою УГКЦ Патріархом Святославом відзначили престольний храмовий празник цієї древньої обителі.

«Не даремно, – відзначив Блаженніший Святослав , – усі древні святині, зокрема Свято-Успенська Київська, Почаївська та Унівська лаври, як головне свято святкують Успіння Божої Матері. Бо монаша традиція вбачає в події Успіння зміст, суть і навіть певне завдання монашого подвигу в житті Христової Церкви».

В Унівській лаврі греко-католики з Патріархом Святославом молилися за подолання пандемії та за вільну Україну - фото 78127

 

За словами Патріарха, у цій прощі греко-католики дякують Пречистій Діві Марії за ювілей 425-річчя Берестейської унії, який святкує УГКЦ цього року.

«Сьогодні також особливо молимося за здоров’я, за те, щоб Господь Бог відняв від сучасного людства болючий бич новітньої коронавірусної хвороби, який шмагає наш народ, наші родини, сучасне людство. У нашій молитві ми віримо, що наш Бог є Богом життя, що Він надихає людину, подає їй мудрість, допомагає перебороти всі виклики, на які вона натрапляє у своєму житті. Ми віримо, що Господь Бог, який є джерелом життя, мудрості та втіхи, допоможе сучасному людству віднайти необхідний захист перед цією хворобою», – сказав духовний лідер.

В Унівській лаврі греко-католики з Патріархом Святославом молилися за подолання пандемії та за вільну Україну - фото 78126

 

Блаженніший Святослав поручив Пречистій Діві Марії життя і здоров’я українських родин, рідних і близьких.

Також Глава УГКЦ під час прощі молився за Україну.

«Кілька днів тому ми всі разом урочисто соборно відсвяткували 30-ту річницю Незалежності нашої Батьківщини. Ця Незалежність сьогодні дається нам великими зусиллями, потом і кров’ю. Водночас вона є нашим особистим завданням. Ми повинні передусім повірити, що цього варте наше діло. І з допомогою нашої небесної заступниці зможемо залишитися віруючим вільним народом на своїй вільній землі», – сказав Предстоятель УГКЦ.

В Унівській лаврі греко-католики з Патріархом Святославом молилися за подолання пандемії та за вільну Україну - фото 78124