В УПЦ КП розкритикували втручання Московського Патріархату в газові питання
КИЇВ – «Церква не повинна займатися питаннями продажу газу», – під таким заголовком оприлюднений 19 березня коментар Прес-служби УПЦ КП щодо інформації про те, що Московський Патріархат звернувся з клопотанням до уряду Росії про надання можливості українським підприємствам хімічної промисловості напряму купляти газ у «Газпрому» та інших російських газовидобувних компаній. Як вже повідомлялося, відповідне прохання міститься у листі Московського Патріархату на адресу першого заступника голови уряду РФ, голови ради директорів ВАТ «Газпром» Віктора Зубкова.
У відповідь на звернення кореспондентів українських ЗМІ з проханням прокоментувати цю інформацію, у Прес-центрі Київської Патріархії повідомили, що здивовані такою діяльністю Московської Патріархії. «Церква не повинна займатися торгівлею газом, бо це не її функція – зазначили у прес-центрі. – Вона також не повинна виступати посередником між суб’єктами господарювання. Тим більше, що при Московському Патріархові є експертна рада «Економіка та етика», є громадська структура «Всесвітній російський народний собор» – ось цим громадським структурам більше личило би займатися такими питаннями».
У Київській Патріархії також наголосили на тому, що питання газопостачання для України є стратегічно важливими, а тому Московська Патріархія своїми діями не просто втручається у комерційну діяльність, але й зачіпає суверенітет нашої держави. «У Московській Патріархії Україну не вважають суверенною державою, й ці листи слугують ще одним доказом цього» - наголосили у прес-центрі.
«Фактично цими листами високопосадовий представник Московської Патріархії ще раз підтвердив загальне переконання, що нинішнє керівництво РПЦ тісно інтегроване у державну структуру Російської Федерації. Колись ми читали у газетах про безмитне постачання в Росію алкоголю і тютюну – по лінії «благодійної допомоги» РПЦ. Ще десять років тому російські ЗМІ писали і про причетність нинішнього керівництва Московської Патріархії до банківської діяльності, до торгівлі нафтою, алмазами, тощо. Правда зараз вже не пишуть. Але ось тут нагодилися українські медійники, завдяки яким ми довідалися, що й нині ті самі діячі займаються комерційними питаннями ціною в десятки мільйонів доларів. При чому відверто зізнаються, що прохань пролобіювати ті чи інші питання надходить до патріарха Кирила багато, і більшість з них не залишається поза увагою. А ті, які вирішуються позитивно, – мабуть не залишаються і без подяки», – вважають у прес-центрі.
«Колись біляцерковний московський діяч Кирил Фролов висував тезу про тісний зв’язок між впливом «Газпрому» і розповсюдженням влади Московської Патріархії, говорячи про «благодать, яка йде нитками газогонів». Тоді це сприймалося, як невдалий жарт. Зараз же ми бачимо, що цей жарт в керівництві РПЦ сприймають цілком серйозно. Проте Царство Боже розповсюджується не доларами і газом, а благодаттю Божою, правдивою вірою, смиренням і духовними подвигами, – підсумували у Прес-центріУПЦ КП.