• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП розповіли про амбіції Патріарха Московського та їх наслідки...

В УПЦ КП розповіли про амбіції Патріарха Московського та їх наслідки

01.07.2010, 16:38
В УПЦ КП розповіли про амбіції Патріарха Московського та їх наслідки - фото 1
«Візити Патріарха Кирила до України мають здебільшого політичний характер» — про це заявив Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет 1 липня на прес-конференції в «УНІАН».

exklusiv.gifПрес-конференція.jpgКИЇВ — «Візити Патріарха Кирила до України мають здебільшого політичний характер» — про це заявив Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет 1 липня на прес-конференції в «УНІАН» на тему«Церква і держава: свята й будні». Темою зустрічі стали церковно-державні відносини, святкування Дня Хрещення Київської Русі та ювілею побудови Софії Київської.

Як повідомляє кореспондент РІСУ Олександр БОЙКО, особливою темою став майбутній приїзд в Україну Патріарха Кирила. Патріарх Філарет сказав про те, що, звичайно, не можна протестувати проти цього візиту, як архипастирського, але часто виявляється, що такі візити є політичними, з наміром утверджувати «Русский мир», під яким «криється імперська ідея». Такою ідеєю, за словами Предстоятеля УПЦ КП, руйнується суверенітет України як самостійної держави.

Глава УПЦ КП також зазначив, що керівництво Київського Патріархату непокоять і чутки про те, що Патріарх Кирил хоче мати подвійне громадянство — українське та російське — щоб частіше приїжджати в Україну, прагне мати резиденцію у Києво-Печерській лаврі та змінити свій титул на «Патріарх Московський, Київський та всієї Русі».

«Ці кроки просто знищать самостійність в управлінні УПЦ (МП), яка буде такою лише на словах, тоді Митрополит Київський буде змушений змінити титул на якийсь інший», — констатував Предстоятель УПЦ КП.

Патріарх Філарет відзначив, що Президент декларує рівність у ставленні влади до всіх конфесій та релігій, але на місцях, у конкретних питаннях така рівність є не завжди. Предстоятель УПЦ КП навів приклади: «коли йдеться про відновлення богослужіння в Софії Київської, ми не проти, але ж не так, що би там служили представники тільки однієї церкви»; іншим прикладом, за словами Предстоятеля УПЦ КП є справа з переданням Вознесенського собору в Переяслав-Хмельницькому.

Патріарх Філарет також звернув увагу на тиск та обмеження громадських ініціатив на телебаченні та в інших ЗМІ: «Церква говорить про мораль та відновлення морального здоров’я суспільства, яке неможливо уявити без впливу Церкви, але Церкву не допускають робити той вплив, якого потребує саме суспільство».

Євстратій_Зоря.jpgЄпископ Євстратій (Зоря), голова інформаційного управління УПЦ КП також прокоментував закриття церковних програм на державних каналах: «Закривають церковні програми будь-яких конфесій – це показує, що не всі розуміють роль Церкви, це може бути зрозумілим, коли йдеться про приватний канал, але ж державні канали утримуються за рахунок платників податків, які відзначають себе як віруючі тих чи інших церков та конфесій, та мають право на інформацію, хоча б раз на два тижні, про події в духовному житті українських Церков».

Митрополит Димитрій (Рудюк) виступив з повідомленням щодо святкування Дня Хрещення Київської Русі, яке в УПЦ КП відзначать молитвою у Володимирському соборі та біля пам’ятника Володимиру Великому. На питання журналістів про спільне святкування з УПЦ архиєпископ Євстратій відповів, що «ми не проти спільного святкування з УПЦ МП — це буде лише кроком до єдності Церков в Україні, але в Росії також буде відзначатись це свято, там Церква зростається з державою, тим більше це зовсім інша країна, і ми не маємо ніякого відношення до того, що там відбувається».

Димитрій-Рудюк1.jpgДалі митрополит Димитрій повідомив про те, що науковці зараз остаточно підтверджують розвідки, що Софію Київську побудували 1011 року (тоді як «традиційною» датою вражається 1037 рік). «Ми не можемо забувати свої корені, ці дати. Такий центр Київської митрополії, як Софія Київська, має нас об’єднувати», — зазначив митрополит.

Слід зазначити, що візит Патріарха Московського Кирила, який планується, є вже третім його візитом в Україну з часу обрання Предстоятелем РПЦ.