В  УПЦ КП розсекретили тих, хто подав позов  в ДБР на Порошенка

Петро Порошенко після допиту в ДБР - фото 1
Петро Порошенко після допиту в ДБР
П’ятого президента Петра Порошенка хочуть звинуватити у розпалюванні релігійної ворожнечі через створення Православної Церкви України та сприяння в отриманні Томосу.

За чиєю заявою було порушено “томосну справу” достовірних відомостей не було. ЗМІ припускали, що ініціатором позову міг бути владика Філарет.

Журналісти 5 каналу провели своє розслідування і вийшли на "замовника" позову проти Петра Порошенка, який, як виявилося, тягнеться ще з 2019 року.

Розкрив секрет Олександр Шмуригін, священник Володимирського кафедрального собору ПЦУ.

“Це не Патріарх подавав. Ми раніше судилися із Мінкультом про те, що незаконно скасували юридичну особу Київської Патріархії. А от щодо Петра Порошенка, то це була скарга від парафіян Київського Патріархату з Одеси про порушення їх прав”, – повідомив священник.

Виявилися, що "ображені парафіяни-позивачі" – це бунтарі з храму Різдва Христового.
У березні 2019 року вони не поділили парафію. Після створення ПЦУ храм та його священники перейшли до ПЦУ. Однак священик Віталій Сеник вирішив залишитися в ліквідованій УПЦ КП та відроджувати її в Одесі. Почалися конфлікти.

О. Віталій Сеник разом з кількома парафіянами і сином, місцевим депутатом-опоблоківцем, тепер домагається відновлення невизнаного Київського Патріархату.

У телефонній розмові Віталій Сеник підтвердив 5 каналу, що стосунок до заяви в СБУ має, однак від інтерв'ю відмовився.

В ПЦУ називають усі ці події - "технологією по розвалу Церкви зсередини”.

Речник Київської Митрополії ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) єдиним логічним розв'язком цієї справи вважає її закриття.

Релігієзнавець Віктор Єленський переконаний, що ця справа має 2 варіани розв'язку. З одного боку вона безперспективна, а з іншого - може дуже сильно мобілізувати всіх тих, хто дорожить духовною незалежністю України”.

Новий міністр культури України Олександр Ткаченко вважає: “Питання не в Томосі, а питання в тому, що процес політизується, як, на жаль, іноді з боку Церкви, а іноді з боку політиків. Думаю, історія цієї справи буде дуже коротка”