Перестали надходити гроші: Справу проти Порошенка порушили за заявою Філарета у 2019 році, - ЗМІ

Гроші, які отримувала УПЦ КП від своїх іноземних представництв, після створення ПЦУ сплачуються в Константинополь - фото 1
Гроші, які отримувала УПЦ КП від своїх іноземних представництв, після створення ПЦУ сплачуються в Константинополь
Державне бюро розслідувань не збирається ставити під сумнів легітимність створення Православної Церкви України, та пояснює, що справу стосовно п’ятого президента Петра Порошенка було відкрито ще в 2019 році за заявою Предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Про це "Українській правді" повідомив інформований співрозмовник в ДБР.

"Справа відкрита в листопаді 2019 року СБУ за заявою Філарета. Його мотив, це претензії до керівництва держави в першу чергу через те, що гроші, які отримувала УПЦ КП в першу чергу від своїх іноземних представництв, після створення ПЦУ сплачуються в Константинополь.

З боку Петра Порошенка це піар хід, ми не плануємо грати на темі релігії та втручатися у діяльність ПЦУ, а також ставити під сумнів легітимність її створення", - зазначив співрозмовник видання.

Нагадаємо, Порошенко 18 червня перед засіданням Печерського суду, де йому обирали запобіжний захід, заявив, що проти нього хочуть порушити кримінальну справу "за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної Церкви України".

За словами Петра Порошенка, усі ці звинувачення написані в Кремлі, а правоохоронні органи лише ретранслюють їх.

"Бо очолюють ці ДБРівські структури адвокати Януковича, які поставлені туди зеленою владою", - зазначив він.

У ДБР підтвердили існування провадження проти Порошенка за Томос.

Колишній народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін похвалився, що став ініціатором нової справи проти п'ятого президента Петра Порошенка.