• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП відбулася хіротонія нового єпископа Харківського і Богодухівського...

В УПЦ КП відбулася хіротонія нового єпископа Харківського і Богодухівського

27.08.2013, 10:02
В УПЦ КП відбулася хіротонія нового єпископа Харківського і Богодухівського - фото 1
25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння Літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Харківського і Богодухівського архімандрита Митрофана (Бутинського).

hirotoniya.jpg25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння Літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Харківського і Богодухівського архімандрита Митрофана (Бутинського), обраного на цю кафедру рішенням Священного Синоду від 27 липня 2013 р. (Журнал засідання №31).

Предстоятелю співслужили митрополити Епіфаній та Іоасаф, архиєпископи Іларіон та Євстратій, єпископи Лаврентій і Агапіт.

Перед початком Літургії наречений на єпископа архимандрит Митрофан склав сповідання православної віри. Після відпусту Патріарх виголосив до нового співбрата єпископа Митрофана повчальне слово:

«Ти добре почав, ставши на вузьку дорогу. Отримав вищу богословську освіту, прийняв священство, а потім чернецтво, жив у Михайлівському Золотоверхому монастирі, потім у Видубицькому, далі заради послуху був призначений в монастир Святого Юрія Переможця на Козацьких могилах у Рівненській єпархії. Тепер тобі належить потрудитися в Харківській єпархії. На тебе покладається велика відповідальність розбудовувати єпархію Київського Патріархату у складних умовах. Для цього ти отримав дар Божий. Ми нерідко бачимо, що єпископи і священики не помишляють про своє особисте спасіння, і тоді їхнє служіння втрачає благодатну силу. В таких випадках і єпископи, і священики перетворюються на звичайних адміністраторів або на найманців. А народ Божий добре відрізняє пастирів від адміністраторів і найманців. Той, хто служить заради грошей, належить до категорії найманців і не буде мати нагороди на небесах, бо вже дістав на землі нагороду у вигляді грошей, заради яких трудився», – сказав у промові Патріарх Філарет.

Після цього Першоєрарх вручив владиці Митрофану символ архипастирського служіння – єпископський жезл.

Біографія: Єпископ Митрофан (Бутинський) народився 17 червня 1978 року у селі Накваша, Бродівського району, Львівської області. З 1985 по 1995 роки навчався в Наквашанській середній школі. У 1996 році вступив на перший курс Львівської духовної семінарії, яку закінчив у 2000 році.

З 2003 по 2008 роки навчався у Чернівецькому Національному університеті ім.Ю.Федьковича на філософсько-теологічному факультеті за спеціальністю «Релігієзнавство».

23 липня 2006 року митрополитом УАПЦ Мефодієм (Кудряковим) був рукоположений у сан диякона, 1 жовтня 2006 року у сан священика. Зарахований у клір Тернопільської єпархії і призначений священиком кафедрального собору Різдва Христового м.Тернополя. З 29 жовтня 2006 року переведений у клір Київської єпархії та призначений штатним священиком Свято-Андріївського кафедрального собору м.Києва.

1 березня 2007 року із благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, священноархимандрита Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, був зачислений насельником цього монастиря.

14 червня 2007 року з благословення Патріарха Філарета, високопреосвященним Димитрієм, архієпископом Переяслав-Хмельницьким, (нині митрополит Львівський і Сокальський) намісником монастиря, пострижений в чернечий чин з іменем Митрофан на честь святителя Митрофана, патріарха Константинопольського (день пам’яті 17 червня).

06 травня 2008 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Патріархом Філаретом був нагороджений наперсним хрестом. 08 травня 2008 року, згідно указу Святійшого Патріарха Філарета, призначений благочинним Свято-Михайлівського Видубицького монастиря  м.Києва. 06 травня 2009 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Патріархом Філаретом був возведенний в сан ігумена.

Восени 2009 року став слухачем другої вищої освіти, юридичного інституту НАУ, який закінчив у 2012 році, отримавши диплом «Юриста». 10 червня 2010 році закінчив Київську Православну Богословську Академію та отримав диплом Магістра Богослів’я. 01 вересня 2011 року, асистент кафедри теорії та історії держави і права юридичного інституту НАУ. 19 вересня 2011 році, Патріархом Філаретом нагороджений правом носіння палиці.

01 червня 2012 року, з благословення Патріарха Філарета, указом архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, призначений намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря (на Козацьких могилах), с.Пляшева, Рівненської єпархії. 08 липня 2012 року,з благословення Патріарха Філарета, архієпископом Іларіоном нагороджений хрестом з прикрасами. 30 березня 2013 року, з благословення Патріарха Філарета, возведенний в сан архимандрита.

20 травня 2013 року, указом архієпископа Іларіона, призначений особистим секретарем архієпископа Рівненського і Острозького.

27 липня 2013 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал засідання №31) обраний на єпископа Харківського і Богодухівського.

25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Митрофана на єпископа Харківського і Богодухівського.

Удостоєний церковних нагород: Ордену Юрія Переможця (02.10.2012 р.) та Ордену Христа Спасителя (16.06.2013р.).