• Головна
  • Новини
  • В УПЦ КП відзначають 15-ліття Патріаршої інтронізації Предстоятеля цієї Церкви...

В УПЦ КП відзначають 15-ліття Патріаршої інтронізації Предстоятеля цієї Церкви

22.10.2010, 10:42
В УПЦ КП відзначають 15-ліття Патріаршої інтронізації Предстоятеля цієї Церкви - фото 1
22 жовтня 2010 р. виповнюється 15 років від часу інтронізації на Київський патріарший престол Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. З цієї нагоди в столиці 21-22 жовтня проходять урочистості.

filaret.jpg22 жовтня 2010 р. виповнюється 15 років від часу інтронізації на Київський патріарший престол  Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. З цієї нагоди в столиці 21-22 жовтня проходять урочистості.

За повідомленням прес-служби УПЦ КП, 21 жовтня зранку на території Михайлівського Золотоверхого монастиря в залі  Вченої ради КПБА відбулося засідання Архиєрейського Собору УПЦ Київського Патріархату. Цього ж дня в Національній філармонії України  відбулася урочиста Академія та концерт духовної музики, присвячені 15-літтю Патріаршої інтронізації.

Член Священного Синоду митрополит Львівський і Сокальський Димитрій зачитав доповідь про особу та діяльність Патріарха. Від імені єпископату Київського Патріархату Вітання зачитав секретар Синоду єпископ Васильківський Євстратій.  Також зі словами вітання до Патріарха Філарета звернулися Президент України (2005-2010 рр.) Віктор Ющенко, голова партії «За Україну», народний депутат України В’ячеслав Кириленко, голова Комітету Верховної Ради України з питань духовності і культури, голова Національної спілки письменників України Володимир Яворівський, голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко та інші. Раніше Патріарха привітали також голова  партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, голова Держкомнацрелігій Юрій Богуцький, інші політичні та громадські діячі.

У другій частині Академії відбувся хоровий концерт духовної музики. Прозвучали твори у виконанні хору КПБА, хору «Видубичі», муніципального камерного хору «Київ» та муніципальної капели імені Л. Ревуцького.

22 жовтня 2010 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі звершена урочиста Літургія, яку очолив Патріарх Філарет у співслужінні єпископату Київського Патріархату.