В УПЦ КП  заявили, що справу проти Порошенка в ДБР подав не Філарет, а віряни

В УПЦ КП  заявили, що справу проти Порошенка в ДБР подав не Філарет, а віряни - фото 1
Про це йдеться в опублікованій прес-службою УПЦ КП заяві.

В Українській Православній Церкві Київського Патріархату заявили, що ініціатором справи проти Петра Порошенка про «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» при створенні Православної Церкви України був не почесний патріарх Філарет, а віряни.

«Це зробили віряни, права яких порушені. Патріарх Філарет не виступав проти існування Православної Церкви України, але він проти залежності цієї Церкви від Константинопольського Патріархату. Патріарх Філарет не виступав проти Томосу як такого, але він проти залежності ПЦУ від Константинопольського Патріархату, яка прописана в тексті Томосу. Документ не відповідає томосам і статусу автокефальних церков. Патріарх Філарет бореться із незаконним зняттям з реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка відбулася 30 січня 2019 року в часи президентства Петра Порошенка. Вибирати релігійну організацію - право вірян в демократичній державі», - йдеться у заяві.

Зазначається, що метою кримінального провадження є «захист порушеного права на свободу совісті вірян і духовенства Київського Патріархату», а не припинення діяльності ПЦУ.

«Київський Патріархат, на Помісному соборі 20 червня 2019 року, прийняв рішення про вихід із процесу приєднання до Київської митрополії ПЦУ та має юридичне й канонічне право на окреме існування. Київський патріархат проти т.зв. ліквідаційної комісії ПЦУ, яку утворили 27 липня 2019 року. Вона є незаконною, бо є прямим втручанням у справи іншої церкви - УПЦ КП та не має до Київського патріархату жодного відношення», - заявляють в УПЦ КП.

Нагадаємо, в ДБР підтвердили існування провадження проти Порошенка за Томос

18 червня, Порошенко заявив, що проти нього хочуть порушити кримінальну справу "за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної Церкви України".

"Ще одна новина, яку дізнався цього тижня. Виявляється, вони порушили проти мене ще одну справу. Називається вона, дослівно цитую:

"За розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання Томосу і створення Православної Церкви України"", - заявив п'ятий президент України.

За словами Порошенка, усі ці звинувачення написані в Кремлі, а правоохоронні органи лише транслюють їх.

"Бо очолюють ці ДБРівські структури адвокати Януковича, які поставлені туди зеленою владою", - зазначив він.