В УПЦ МП хваляться, що кількість їхніх парафій за кордоном зростає

В УПЦ МП хваляться, що кількість їхніх парафій за кордоном зростає - фото 1
У той час, коли в Україні кількість громад УПЦ МП зменшується, то за кордоном навпаки - зростає.

Про це йдеться у зверненні Предстоятеля УПЦ МП до учасників II Зібрання західноєвропейського духовенства.

"За майже два останні роки вашого служіння в діаспорі ми вже бачимо значні плоди, для здобутку яких ви докладаєте чимало зусиль. Якщо минулого року, коли ви зустрічалися в Мілані, наша Церква мала близько 30 парафій в діаспорі, то сьогодні наших громад вже є більше 80", - зазначив він.

"Приємно, що збільшується кількість священиків – робітників на ниві Христовій, а відповідно і парафій", - жодав Передстоятель УПЦ МП.

Слід зауважити, організувати парафії за кордоном справа не проста. Приміром, УПЦ МП для того щоби відкрити свої осередки за кордоном слід виконати одну умову - вказати свою приналежність до РПЦ.

Про це у жовтні цього року розповів архандрит Гавриїл (Анисимов) – намісник ставропігійного чоловічого монастиря преподобного Паїсія Величковського, що розташований у тимчасово окупованому Криму. Він був одним з перших, хто організовував ці парафії за кордоном.

"Минулого року, і це була моя ідея, я працював над відкриттям українських храмів за кордоном, але через якийсь час керівництво відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП у мене забрало цю роботу. Тобто вони просто використовують людей у своїх інтересах. Знаю, що сьогодні вони уже відкривають парафії. Наприклад, у Мілані є, в інших італійських містах. Але це неофіційні парафії", - зазначив він.

"Є певні домовленості з протестантами, католиками, де є у них не діючі, покинуті храми, вони нашій Церкві дозволяють там служити. Цікава деталь, що без узгодження з місцевими муніципалітетами служити у храмах ми не можемо. Але коли я намагався домовитися, наприклад, у Перуджі, то мені відповіли, що розглянуть моє питання, а потім казали, що не можуть допомогти. Пізніше зрозумів, що це РПЦ мені ставила перепони, бо муніципалітети мені прямо казали, що є Константинопольський Патріархат, є РПЦ, а яка у вас Церква? Мовляв, що таке УПЦ (УПЦ МП), окремо такої Церкви немає. І мені не було що відповісти на це питання. Без згоди від РПЦ у жодному храмі ми служити за кордоном як УПЦ (УПЦ МП) не можемо", - наголосив архимандрит.