В УПЦ МП невдоволені, що ДБР закрила провадження про Томос

В УПЦ МП невдоволені, що ДБР закрила провадження про Томос - фото 1
Очільник юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов вважає передчасним закриття ДБР кримінального провадження проти екс-президента Петра Порошенка за розпалювання релігійної ворожнечі.

Про це Бахов написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Релігійна правда.

Зокрема, протоєрей Московського Патріархату заявляє, що “зловживання владою, втручання у внутрішні справи релігійних об’єднань, підробка документів, шахрайство з боку політиків і функціонерів” повинні бути розслідувані.

Також православний юрист каже, що до постання Помісної Церкви України причетні не лише Порошенко і Андрій Юраш. За словами Бахова, “там діяла ціла злочинна група” і ступінь винуватості кожного повинен встановити суд.

Ймовірно, що “злочинною групою” Бахов називає мільйони православних українців, які вимагали від влади допомогти Українській Церкві отримати визнання, і тисячі громадських активістів, які брали участь у перемовинах, коли відстоювали інтереси своїх православних парафій.

Серед іншого клірик запевняє підписників, що згадана справа нібито не має жодного відношення до Томосу Помісної Церкви України, оскільки Томос, на його думку, це “папірець, що не має жодної юридичної сили”.

Нагадаємо, 18 червня Петро Порошенко заявив, що проти нього порушили справу через "розпалювання релігійної ворожнечі" за фактом отримання Томосу українською автокефальною Церквою.

У ДБР підтвердили відкриття справи Службою безпеки України ще у 2019 році.
Водночас у бюро наголосили, що не збираються ставити під сумнів легітимність створення Православної Церкви України.

Згодом у ДБР заявили, що справа проти Порошенка «за створення ПЦУ» закрита.