В УПЦ МП обурилися, що у Вашингтон члени ВРЦіРО поїхали без їхнього представника

В УПЦ МП обурилися, що у Вашингтон члени ВРЦіРО поїхали без їхнього представника - фото 1
У Відділі зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП 6 листопада прокоментували заяву представників делегації ВРЦіРО у Вашингтоні про збереження високого рівня релігійної свободи в Україні

В УПЦ МП написали: "Деякі заяви, які були оприлюднені окремими представниками ВРЦіРО, не можна вважати позицією ВРЦіРО, адже вони не були предметом розгляду та не ухвалювались на її засіданнях, де рішення приймаються консенсусом. Тому такі заяви слід розцінювати як особисту позицію деяких представників делегації ВРЦіРО".

В УПЦ МП заявили:

1) деякі заяви, які прозвучали у Вашингтоні, не можна вважати позицією ВРЦіРО, а лише особистою позицією окремих її членів – тобто окремих релігійних діячів.

2) неправильним є також говорити про Українську Православну Церкву без присутності представників самої Церкви. Як держава Україна вимагає, щоб на міжнародному рівні політики не вирішували її долі та не вели дискусії щодо її становища без неї самої, так само і наша Церква закликає не говорити про неї без присутності офіційних представників від УПЦ.

Як РІСУ інформувала, релігійні лідери України й експерти говорили у Вашингтоні про роль релігії під час війни.

Делегація ВРЦіРО прибула до США у складі представників Православної Церкви України, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української Євангельської Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій, Духовного управління мусульман України та Українського Біблійного товариства, а також керівництва Інституту релігійної свободи.

Релігійні лідери України наголосили, що незважаючи на воєнний стан, в Україні зберігається високій рівень релігійної свободи та жодна Церква не була заборонена. Натомість протилежна ситуація на тимчасово окупованих територіях України, де російські військові впроваджують ідеологію «Русского міра» шляхом знищення української ідентичності та жорстоких переслідувань усіх релігійних меншин.

Українські релігійні діячі відповіли на запитання щодо законодавчих змін у сфері релігійної діяльності, передбачених проектом № 8371. Зокрема, ще у квітні ВРЦіРО заявила про “неприпустимість діяльності в Україні будь-яких організацій, у тому числі релігійних, центри та керівництво яких знаходяться в Російській Федерації”.

“Московська Патріархія, на жаль, фактично є не релігійною організацією, а державною російською структурую для контролю за релігійним життям та для здійснення кремлівської політики. Саме тому пропонований в парламенті України закон – це спосіб захистити громадян нашої держави від зловживань релігійною свободою, оскільки Росія використовує підконтрольні Церкви і релігійні громади як інструменти гібридної війни”, – пояснив у Вашингтоні митрополит Євстратій (Зоря), представник Православної Церкви України.