В УПЦ МП просять Президента України не виселяти Київську духовну академію з Нижньої лаври

29 березня, 08:54
Держава
В УПЦ МП просять Президента України не виселяти Київську духовну академію з Нижньої лаври - фото 1
Митрополит Ніжинський і Прилуцький, Голова учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви МП Климент від імені ректорів, викладачів та студентства Української Православної Церкви МП звернувся до Володимира Зеленського.

Йдеться про розрив договору оренди приміщень Нижньої лаври. На території Нижньої лаври функціонує Київська духовна академія.

"Цей вищий навчальний заклад Української Православної Церкви формує у студентів компетенції, які є виключно важливими для впровадження моральних засад не лише в сфері духівництва, але і педагогіки, волонтерства, капеланського служіння, різних аспектів соціальної діяльності. Київською духовною академією укладено договори про співпрацю та розвинуто широке співробітництво з багатьма міжнародними ВНЗ. Щороку представники провідних науково-богословських установ світу приїздять до Києва, щоб взяти участь у наукових форумах академії. Загроза закриття навчального закладу вже сьогодні спричинила резонанс в міжнародному академічному середовищі і матиме надзвичайно негативні наслідки для іміджу України", - йдеться у зверненні.

За словами митрополита Климента, Київська духовна академія і семінарія регулярно надає всебічну допомогу силам Територіальної оборони Києва та Збройним силам України: "Неодноразово викладачі та студенти духовного ВУЗу здавали кров для поранених Захисників України. Варто зауважити, що у багатьох викладачів та студентів є рідні та близькі люди, які захищають Україну на передовій. У лавах ЗСУ дають відсіч російським окупаційним військам і випускники Академії попередніх років".

Климент вказує на те, що академія не має місця, куди можна переселити викладачів та студентів, перевезти бібліотеку, у якій зберігаються декілька десятків тисяч примірників, обладнати аудиторії, побут.

"Усвідомлюючи всі негативні наслідки дій Міністерства культури та інформаційної політики стосовно Лаври та Київської духовної академії, які вплинуть не лише на українську духовну освіту, але і на сприйняття України, як цивілізованої та демократичної країни, Учбовий комітет при Священному Синоді Української Православної Церкви звертається з проханням не допустити виселення сотень студентів та викладачів з їхньої академічної домівки, яка відбудовувалась і облаштовувалась коштом і трудами меценатів Академії", - такими словами завершується звернення УПЦ МП до президента.