В УПЦ МП розкритикували Президента за запрошення в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія

В УПЦ МП розкритикували Президента за запрошення в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія - фото 1
Українська Православна Церква МП проти приїзду в Україну Патріарха Константинопольського Варфоломія, і В.Зеленський, як Президент України, повинен перш ніж запрошувати Патріарха, потурбуватися про те, як сприйме суспільство і чи не призведе це до протистояння.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у програмі «Церква і суспільство» на ТК «Глас», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Керуючого справами УПЦ МП, В.О. Зеленський є Президентом України, «і тому йому ніхто не може заборонити зустрічатися з керівниками інших держав або з керівниками тих чи інших релігійних об’єднань».

Проте, як зауважив митрополит Антоній, треба ще замислитися, наскільки виправданим є питання запрошення в Україну глави Константинопольського Патріархату: «тому що Президент повинен турбуватися про внутрішній стан суспільства, про внутрішню ситуацію».

«Перед тим, як запрошувати керівника релігійної організації з іншої держави, треба було потурбуватися, як це сприйме українське суспільство, чи не призведе це до якихось рухів протистояння», – зазначив владика.

Також він нагадав, що в останні два роки про відношення до Патріарха Варфоломія УПЦ МП вже неодноразово висловлювалася в офіційних заявах. «Ми однозначно говоримо про те, що Патріарх Варфоломій незаконно втрутився в релігійну ситуацію в Україні, і це втручання призвело до протистояння, до захопленням храмів нашої Церкви, до побиття наших парафіян, наших священнослужителів. Українська Православна Церква «проти того, щоб Патріарх Варфоломій приїздив до України, оскільки розуміємо, що його приїзд буде служити не мирові в Україні, а може стати новим поштовхом до більш глобальних протистоянь».

Він додав: «Президент про це обов’язково повинен знати і подбати, щоб жодна зовнішня ситуація, приїзд, не привели до нового витка протистояння серед віруючих людей в Україні», – сказав він.

Нагадаємо, Патріарх Варфоломій приїде в Україну на День Незалежності, 24 серпня 2021 року.