В УПЦ МП відповіли на пропозицію Предстоятеля ПЦУ

В УПЦ МП відповіли на пропозицію Предстоятеля ПЦУ - фото 1
Московська Церква відповіла на пропозицію Предстоятеля Православної Церкви України Митрополита Епіфанія, яку він зробив монахам Києво-Печерської лаври.

Відповідну заяву поширив Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, передає Главком.

«18 березня 2023 року очільник ПЦУ Епіфаній (Думенко) звернувся до братії Києво-Печерської лаври УПЦ із закликом переходити в ПЦУ. У зв’язку з цим вважаємо за необхідне повідомити наступне. Нагадуємо, що відповідь на подібні заяви Епіфанія самі ченці Києво-Печерської лаври дали ще 27 січня 2023 року, де заявили, що «ми були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її Предстоятелю – Блаженнішому Митрополиту Онуфрію» і в ПЦУ не підуть», – ідеться у тексті заяви.

У лаврі проживають ченці, які є громадянами України. В лаврі живуть українці, українське чернецтво, а не російське, як про це часто неправдиво говорять в наших ЗМІ. «Влади Московського Патріархату» в лаврі не було і немає, наполягає у своїй заяві УПЦ МП.

Крім того, Московська Церква вважає, виселення монахів з лаври провокує росіян й далі «захищати православних», даючи їм все нові і нові аргументи задля виправдання своєї агресії проти України.

«Як про це недавно заявив прес-секретар російського президента Д. Пєсков, давши зрозуміти, що «виселення монахів з лаври виправдовує цілі спецоперації». Тому коли Епіфаній заявляє, що «цю історичну подію ворог використовує, щоб розколоти українську єдність та посіяти непорозуміння між нами», то виникає питання хто насправді такими рішеннями і діями дає ворогу приводи для цього», – ідеться у тексті, оприлюдненому УПЦ МП.

Нагадаємо, раніше Митрополит ПЦУ Епіфаній зробив пропозицію монахам Московської церкви.