В УПЦ МП відреагували на виселення з лаври

11 березня, 08:52
Православні
В УПЦ МП відреагували на виселення з лаври - фото 1
Українська Православна Церква Московського Патріархату заявляє, що виселення її чоловічого монастиря з Києво-Печерської лаври є просто "забаганкою чиновників з Мінкульту" і робиться це "так само як за радянської влади у 60-х роках минулого століття".

Про це йдеться на сайті монастиря УПЦ МП.

В УПЦ МП також заявили, що в листі від Національного заповідника "юридичні підстави для таких дій не зазначено".

"Що ж до роботи згаданої у листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм", - йдеться в повідомленні на фейсбук-сторінці УПЦ МП.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент (Вечеря), коментуючи лист керівництва Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про розірвання договору користування лаврою, заявив: "Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом) не може виселитися з Києво-Печерської лаври, оскільки для цього “немає жодних юридичних обґрунтувань”.

“Більше того, незрозуміло на підставі чого ми повинні передавати ті матеріальні цінності та ту культурну спадщину, яка була відроджена і зберігалася ченцями. На якій підставі це передавати людям, яким не мають до нього жодного відношення? Вони його не створювали, не реконструювали, а лише руйнували всі попередні роки і тепер хочуть відібрати його у нас”, – заявив архиєрей.

Як РІСУ інформувала, чоловічий монастир УПЦ МП (Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра) має до 29 березня звільнити будівлі та споруди Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Документ надійшов від в. о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Олександра Рудника.

Як ідеться в тексті попередження, міжвідомча робоча група встановила порушення монастирем умов договору щодо використання державного майна.

"Враховуючи висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 09.03.2023 № 06/34/2234-23, на підставі п. 8.1. Договору, Заповідник попереджає про розірвання Договору з 29.03.2023 року", - йдеться в документі.

До цього дня монастир УПЦ МП має звільнити будівлі та споруди, які перебувають на балансі заповідника за адресами вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15.

До 14 березня монастир також має надати список своїх представників (2-3 осіб), яких включать до складу комісії з приймання-передачі державного майна.