В УПЦ МП заявили, що понад 20 тисяч мітингарів під ВРУ та ОП вимагали скасувати візит Варфоломія I і закон про перейменування
Як пояснили в пресслужбі УПЦ МП, окрім небажання бачити Вселенського Патріарха Варфоломія в Україні та осуду закону про зміну назви з вказанням Росії як юрисдикційного центру УПЦ МП, їх хвилює ще "релігійний мир" в Україні. Саме тому вони і звезли до Києва своїх вірян під ВРУ.
Народним депутатам і Президенту вони передали звернення з двома законопроектами для скасування антицерковних законів №2662-VIII (закон про зміну назви Церкви) і 2673-VIII.
Ініціаторами такої акції виступили учасники громадського об’єднання вірян УПЦ “Миряни”. Вони обурювалися тим, що ці закони взагалі були прийняті, а також тим, що новий Президент і парламент, як йдеться у повідомленні, "так і не позбулися цієї спадщини режиму П. Порошенка. Закони досі діють".
Після передачі звернення народним обранцям вони вирушили до Офісу Президента, де передали звернення до нього.
Серед вимог УПЦ МП до Президента: "припинити рейдерське захоплення храмів УПЦ МП", "відкликати запрошення Патріарха Варфоломія в Україну":
"Ми покладали на вас величезні надії. Перш за все, ми бажали миру в Україні, ми бажали, щоб насильство над УПЦ припинилося, що рейдерське захоплення храмів відійдуть у минуле, ми надіялися, що наші громади по всій Україні будуть жити й молитися у спокої. Деякою мірою наші надії здійснилися, але дотепер чиниться насильство над релігійними громадами УПЦ. Ми просимо вас, як ваші виборці, як громадяни України, скасувати закони, які чинять насильство над УПЦ і суперечать Конституції України. Ми просимо виконання Конституції. Ми просимо відкликати запрошення патріарха Варфоломія – він не є главою нашої Церкви, навіть не є офіційним представником держави, з якої він приїжджає, він не вніс миру, єдності в українське православне суспільство. Заради миру в Україні, заради релігійного миру ми просимо вас! Ми молимося за нашу Українську державу, за нашу Церкву і життя віддаємо за мир в Україні, надіємося, що ви нас почуєте".
До мітингарів вийшов представник Адміністрації Президента, який повідомив, що передасть звернення у секретаріат.
Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ щодо назви релігійних організацій, які входять до структури, чи є частинами релігійної організації (об’єднання), керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
26 грудня 2018 року цей закон набрав чинності і передбачав, що релігійна організація, керівний центр якої розташований на території держави-агресора, має вказувати цю приналежність у своїй назві. Але представники УПЦ МП тоді заявили про переслідування та пішли в Окружний адмінсуд Києва. Той ухвалив рішення на їхню користь.
Додамо, згідно з даними реєстру Мін'юсту, засновниками ГС (громадська спілка) "Миряни" є дві юрособи:
- громадська організація "Православне братство Святого Рівноапостольного князя Володимира" (код ЄДРПОУ 41087156);
- ТОВ "Спілка православних адвокатів" (код ЄДРПОУ 43828830).
Співзасновником першої ГО є Віктор Вишневецький - донецький бізнесмен, який є засновником інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор".