В УПЦ  МП заявили, що понад 20 тисяч мітингарів під ВРУ та ОП вимагали скасувати візит Варфоломія I і закон про перейменування

В УПЦ  МП заявили, що понад 20 тисяч мітингарів під ВРУ та ОП вимагали скасувати візит Варфоломія I і закон про перейменування - фото 1
Офіційний сайт УПЦ МП розмістив повідомлення про те, що вчора понад 20 тисяч віруючих і духовенство з різних єпархій Української Православної Церкви Мрсковського Патріархату звершили молитовне стояння біля Верховної Ради України та Адміністрації Президента, аби "засвідчити свою приналежність до УПЦ МП та захистити канонічну Церкву від антиконституційних законів і дискримінації".

Як пояснили в пресслужбі УПЦ МП, окрім небажання бачити Вселенського Патріарха Варфоломія в Україні та осуду закону про зміну назви з вказанням Росії як юрисдикційного центру УПЦ МП, їх хвилює ще "релігійний мир" в Україні. Саме тому вони і звезли до Києва своїх вірян під ВРУ.

Народним депутатам і Президенту вони передали звернення з двома законопроектами для скасування антицерковних законів №2662-VIII (закон про зміну назви Церкви) і 2673-VIII.

Ініціаторами такої акції виступили учасники громадського об’єднання вірян УПЦ “Миряни”. Вони обурювалися тим, що ці закони взагалі були прийняті, а також тим, що новий Президент і парламент, як йдеться у повідомленні, "так і не позбулися цієї спадщини режиму П. Порошенка. Закони досі діють".

Після передачі звернення народним обранцям вони вирушили до Офісу Президента, де передали звернення до нього.

Серед вимог УПЦ МП до Президента: "припинити рейдерське захоплення храмів УПЦ МП", "відкликати запрошення Патріарха Варфоломія в Україну":
"Ми покладали на вас величезні надії. Перш за все, ми бажали миру в Україні, ми бажали, щоб насильство над УПЦ припинилося, що рейдерське захоплення храмів відійдуть у минуле, ми надіялися, що наші громади по всій Україні будуть жити й молитися у спокої. Деякою мірою наші надії здійснилися, але дотепер чиниться насильство над релігійними громадами УПЦ. Ми просимо вас, як ваші виборці, як громадяни України, скасувати закони, які чинять насильство над УПЦ і суперечать Конституції України. Ми просимо виконання Конституції. Ми просимо відкликати запрошення патріарха Варфоломія – він не є главою нашої Церкви, навіть не є офіційним представником держави, з якої він приїжджає, він не вніс миру, єдності в українське православне суспільство. Заради миру в Україні, заради релігійного миру ми просимо вас! Ми молимося за нашу Українську державу, за нашу Церкву і життя віддаємо за мир в Україні, надіємося, що ви нас почуєте".

До мітингарів вийшов представник Адміністрації Президента, який повідомив, що передасть звернення у секретаріат.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ щодо назви релігійних організацій, які входять до структури, чи є частинами релігійної організації (об’єднання), керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

26 грудня 2018 року цей закон набрав чинності і передбачав, що релігійна організація, керівний центр якої розташований на території держави-агресора, має вказувати цю приналежність у своїй назві. Але представники УПЦ МП тоді заявили про переслідування та пішли в Окружний адмінсуд Києва. Той ухвалив рішення на їхню користь.

Додамо, згідно з даними реєстру Мін'юсту, засновниками ГС (громадська спілка) "Миряни" є дві юрособи:

- громадська організація "Православне братство Святого Рівноапостольного князя Володимира" (код ЄДРПОУ 41087156);

- ТОВ "Спілка православних адвокатів" (код ЄДРПОУ 43828830).

Співзасновником першої ГО є Віктор Вишневецький - донецький бізнесмен, який є засновником інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор".