"ГО «Миряне» – кремлівський проєкт", - речник ПЦУ (оновлено)

"ГО «Миряне» – кремлівський проєкт", - речник ПЦУ (оновлено) - фото 1
На днях УПЦ МП оголосила про створення громадської організації «Миряне». Архиєпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) провів паралелі між цим проєктом та іншими організаціями, які працюють проти України.

Архиєпископ Зоря розповів у Facebook про схожість логотипу ГО та елементу кремлівської стіни.

Зубці Московського Кремля - фото 74082
Зубці Московського Кремля

 

 

«Новий МП-проєкт «Миряне» (назву для якого мабуть накреативили ті ж люди, що і бренд для «Паломницы») – навіть не приховує своєї справжньої сутності», – написав архиєпископ ПЦУ.

Він також нагадав, що сім років тому подібним чином зухвало демонструвала своє генетичне походження так звана Російська православна армія.

«Російська православна армія» брала участь на стороні Росії у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України. Угруповання було створене із різних терористичних груп на основі неофашистської організації «Російська національна єдність», а також інших численних праворадикальних та імперських російських організацій в лютому 2014 року. Штаб-квартира розташовувалася в захопленій будівлі СБУ у місті Донецьк.

Як повідомляє Телеграм-канал Церкваріум, "Миряни" — це ніяка не мирянських ініціатива. "Згідно з даними реєстру Мін'юсту, засновниками ГС (громадська спілка) "Миряни" є дві юрособи:

- громадська організація "Православне братство Святого Рівноапостольного князя Володимира" (код ЄДРПОУ 41087156);

- ТОВ "Спілка православних адвокатів" (код ЄДРПОУ 43828830).

За дивовижним збігом, співзасновником першої ГО є ... Віктор Вишневецький. Так, той самий донецький бізнесмен, який є засновником відомого інформаційного ресурсу "Союз православних журналістів" (СПЖ). За ще більш дивним збігом, засновником ГО "Союз православних адвокатів" є вищевказане православне братство, створене - ким би ви думали? - Віктором Вишневецьким! До речі, Вишневецький через це православне братство контролює і благодійний фонд УПЦ МП "Фавор".

Ось така вона, "ініціатива мирян"", — пишуть експерти "Церкваріума".