В УПЦ МП заявили, що прем’єр-міністр України на зустрічі з Патріархом Ілією ІІ  "лобіював інтереси ПЦУ"

В УПЦ МП заявили, що прем’єр-міністр України на зустрічі з Патріархом Ілією ІІ  "лобіював інтереси ПЦУ" - фото 1
Голова Представництва УПЦ МП при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) 4 червня 2021 року прокоментував слова міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка про зустріч прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Патріархом всієї Грузії Ілією II.

Слова Віктора (Коцаби) поширнив офіційний сайт УПЦ МП.

В УПЦ МП обурилися словами Олександра Ткаченка про те, що зустріч Дениса Шмигаля з Патріархом всієї Грузії Ілією II "є дуже важливою для визнання ПЦУ з боку однієї з найстаріших православних Церков у світі – Грузинської".

"Міністр прозоро натякнув, що високий представник української влади у розмові з Предстоятелем Грузинської Православної Церкви лобіював інтереси однієї конфесії в Україні – ПЦУ. Переконаний, що наші чиновники добре обізнані, що згідно Конституції України – Церква в Україні відокремлена від держави. А це означає, що українська влада не повинна втручатися у церковні справи, якими б важливими вони їй не видавалися", – заявив Віктор (Коцаба).

Як РІСУ інформувала, під час робочого візиту до Грузії прем’єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з Католікосом-Патріархом всієї Грузії Ілією ІІ.
Під час розмови Денис Шмигаль підкреслив, що національні історії Грузії та України, зокрема шляхи розвитку православних Церков, доволі схожі. Крім того, Україна та Грузія разом прямують дорогою європейської інтеграції. Також Прем’єр-міністр відзначив важливість духовно-релігійної складової для становлення, подальшого розвитку обох держав. "Немає жодних сумнівів, що в цій царині ми маємо діяти спільно", — наголосив Денис Шмигаль. Католикос-патріарх всієї Грузії Ілія ІІ зазначив, що Грузинська Православна Церква молиться за щасливу долю для обох країн.