В УПЦ МП заявили, що візит держсекретаря США призведе до нової хвилі "захоплень" їх храмів

В УПЦ МП заявили, що візит держсекретаря США призведе до нової хвилі "захоплень" їх храмів - фото 1
В УПЦ МП занепокоєні візитом держсекретаря США Ентоні Блінкена та його зустріч з настоятелем ПЦУ Митрополитом  Епіфанієм.

Про це написав єпископ УПЦ МП Віктор Коцаба у своєму Telegram-каналі.

"Така відверта зацікавленість глави Держдепу США питанням просування інтересів ПЦУ не може не викликати занепокоєння. Адже слова Ентоні Блінкена про "усунення перешкод" деякі наші чиновники можуть сприйняти як команду діяти, що призведе до нової хвилі захоплень храмів УПЦ, а відтак – до громадянської напруги та релігійної конфронтації. Залишається сподіватися, що цього все таки не станеться", – пише він.

Він також не пропустив нагоди саказати про "утиски та цькування" його Церкви:

"Мусимо сьогодні констатувати, що за останні роки в Україні, як сама Конституція, так і норми внутрішнього законодавства та міжнародного права, неодноразово порушувалися. Випадків, коли УПЦ зазнавала утисків та цькування з боку окремих політичних сил, коли порушувалися ті самі принципи свободи совісті, більше ніж достатньо. Захоплення храмів, фізичне насильство, вибіркове ставлення до представників УПЦ, а також агресивна риторика та банальне ігнорування потреб віруючих (наприклад, недопущення капеланів УПЦ у ЗСУ) - все це, на жаль, стало нашим сумним сьогоденням".

В УПЦ МП заявили, що візит держсекретаря США призведе до нової хвилі 'захоплень' їх храмів - фото 72046