В УПЦ МП зміни, але громади продовжують переходити до ПЦУ

Громада с. Олеськ прийнята до ПЦУ - фото 1
Громада с. Олеськ прийнята до ПЦУ
26-27 травня надійшло лише 6 повідомлень про виходи громад з УПЦ МП і перехід до ПЦУ, за 28 травня — 7 і 8 у неділю, 29 травня. Цифри можуть змінюватися із надходженням нових даних про цей процес.

26 травня змінила свою юрисдикцію громада Святого Духа з с. Олеськ на Волині. Цього дня єпископ Володимирський Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з парафіянами Свято-Духівського храму села Олеськ Ковельського району, які під час зборів прийняли рішення про перехід з Московського патріархату у Православну Церкву України.

27 травня єпископ Паїсій в управлінні Житомирської єпархії ПЦУ прийняв представників релігійний громад Московського патріархату Радомишильського району, які на загальних зборах вирішили приєднатися до Православної Церкви України:

  • Свято-Казанська с. Мірча;
  • Свято-Михайлівська с. Меделівка та
  • Свято-Покровська с. Кочерів.

Настоятелі храмів не підтримали рішення своїх громад, — повідомив на своїй фейсбук-сторінці владика Паїсій.

Владика Паїсій з новими парафіянами ПЦУ - фото 94085
Владика Паїсій з новими парафіянами ПЦУ

 

Того ж дня з УПЦ МП вийшла ще одна з Житомирщини — громада села Куліші, Ємільчинської територіальної об'єднаної громади, Новоград-Волинського р-ну, яка на зборах разом з настоятелем храму одноголосно перейшла до Православної Церкви України, — повідомили у групі Кулішів.

Куліші - фото 94088
Куліші

 

"Липовець сказав «ні» церкві Московського патріархату", — повідомляє вінницьке видання "зз канал". — "Пристрасті стосовно переходу місцевого храму, в якому служить благочинний Липовецького району УПЦ (МП) отець Георгій, тривали давно".

Тому на схід міста прийшло 240 жителів громади, прихожан церкви, — розповідає видання.

"Після емоційних виступів матерів дітей, які на передовій війни, українських священників і громадських активістів, збори громади більше як 220 голосами визнали, що хочуть перейти до ПЦУ. Проти був лише один голос. Збори вирішили, що просять місцеву владу передати їй приміщення, церкву, яка знаходиться на території ТГ, щоб здійснювати там богослужіння".

В цей час біля храму зібрались прихильники отця Георгія і ті, хто підтримує теперішню приналежність церкви УПЦ ( МП). Але за свідченнями очевидців їх було кілька десятків чоловік.

28 травня ще 6 громад змінили юрисдикцію: чотири у Київській і дві у Хмельницькій областях.

церква св. Іоанна Богослова в селі Гайшин - фото 94089
церква св. Іоанна Богослова в селі Гайшин

 

Релігійна громада церкви св. Іоанна Богослова, що в селі Гайшин Переяславської ОТГ Київська область, проголосувала за перехід з МП до Православної Церкви України.

28 травня відбулися збори релігійної громади Різдва Пресвятої Богородиці с.Мусійки. На них із 22 присутніх проголосували 18 "за" перехід до ПЦУ. Настоятель церкви відмовився переходити з громадою.

Цього ж дня відбулися збори релігійної громади храму святого Спиридона у с. Шамраївка по питанню переходу до Православної церкви України.

Як повідомляється на фб-сторінці Сквирської міськради, "у напруженій дискусії, до якої московські отці привезли переїжджих "гастролерів" із інших громад Київщини, що хотіли обманути прихожан нібито УПЦ не пов'язана з московією, громада показала свій патріотизм та вирішила перейти до лона української церкви".

Віряни з громади села Черняхів Обухівського району Київської області (село входить до Кагарлицької міської територіальної громади) провели зібрання, на якому вирішили змінити підпорядкування місцевої церковної парафії св. Димитрія Солунського з УПЦ МП до ПЦУ.

Як розповідає видання NewsWeek, до цього представники громади вже намагалися переконати місцевого настоятеля отця Михайла про доцільність підпорядкування парафії ПЦУ. 13 травня ініціативна група черняхівців разом з теробороною намагалися розблокувати храм великомученика Димитрія Солунського для допуску туди парафіян та священників ПЦУ. Однак соратники отця Михайла та прихильники УПЦ МП спровокували конфлікт, що ледь тоді не переріс у неконтрольовану розправу “над агентами Кремля”. На тій зустрічі обидві сторони зійшлися на тому, щоб все відбувалося в рамках закону та проходило в юридичній площині.

28 травня для забезпечення порядку і законності до храму прибули посилені наряди співробітників Нацполіції. Група вірних УПЦ МП (разом з деякими невстановленими особами, не місцевими) знову заблокувала вхід до храму, але церкву ніхто не штурмував. Сторони емоційно обмінялися поглядами, після чого провели голосування. Люди одностайно підтримали перехід парафії до ПЦУ та висловили недовіру отцю Михайлу. Парафіяни УПЦ МП та отець Михайло голосувати відмовилися. Як пояснюють місцеві, далі громада продовжить рухатися у правовому полі та доб`ється розблокування храму й остаточно завершить перехід парафії у лоно ПЦУ.

В УПЦ МП зміни, але громади продовжують переходити до ПЦУ - фото 94090

Цього ж дня відбулися збори релігійної громади Свято-Троїцького храму села Черепова та релігійної громади Свято-Іоанно-Богословського храму села Черепівка Хмельницької ТГ. Присутні на зборах кожної з громад одностайно підтримали перехід з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомляє Олександр Чорнієвич, голова Хмельницької райради.

На Черкащинні у Степанецькій громаді відразу дві громади вийшли з УПЦ МП і перейшли до ПЦУ. 28 травня відразу у двох селах, Степанцях та Мартинівці, відбулися збори релігійних громад. Зібрання провели з ініціативи групи парафіян. Після виступу усіх бажаючих, було вирішено утворити в селах нові релігійні громади Православної Церкви України.

Рішення на загальних зборах прийняли одноголосно. В Степанцях це рішення підтримали 153 людини, а в Мартинівці – 30. Саме стільки підписів зафіксовано на протоколах про проведені збори. А протоколи передані для реєстрації в органах Державної влади України.

У неділю, 29 травня, громада храму Пресвятої Трійці села Оляниця на Вінниччині проголосувала за перехід до ПЦУ. Це перша громада на Тростянеччині, що за останні три місяці змінила юрисдикцію, — повідомляють Тростянецькі вісті.

Цієї неділі відбулося Богослужіння в селі Корделівка на Вінниччині після приєднання громади до Православної Церкви України. Перед тим релігійна громада майже єдиноголосно прийняла рішення про вихід із підпорядкування МП, місцевий же священник не підтримав вибір своєї громади і не віддав ключі від храму громаді. Більше того, він зібрав своїх прихильників щоби перешкодити волевиявленню людей. "Проте сьогодні громада вкотре продемонструвала єдність і підтвердила свій канонічний вибір у спільній молитві за Україну та за наших воїнів", — повідомив у фейсбуці о. Юрій Волощук, який очолив молитву в селі.

Молитва у Корделівці - фото 94091
Молитва у Корделівці

 

Збори-обговорення щодо переходу парафії Покровської церкви (Заріччя) від УПЦ МП до ПЦУ відбулися у Фастові. Документально зафіксовано, що більшість людей проголосувала "за" перехід парафії. Як повідомляє Громадська рада Фастова, настоятель церкви о. Анатолій зауважив, що і УПЦ МП тепер проукраїнська, молиться за українських захисників, та чіткої відповіді про перехід не надав, попросив часу...

Цього дня у селі Самгородок Київської області провели збори щодо переходу парафії Хрестовоздвиженського храму до ПЦУ. Більшістю голосів селян перехід відбувся. Священика вигнали з парафії.

Також 29 травня відбулись легітимні збори релігійної громади селища Попільня, на яких було проголосовано про перехід з УПЦ Московського патріархату до Православної Церкви України. Свято-Миколаївський храм знаходиться під охороною нашого Добровольчого формування, — повідомили на сторінці Тероборони Попільнянської громади на Житормищині.

Гречинці - фото 94092
Гречинці

 

На Хмельниччині цієї неділі до ПЦУ вирішила перейти громада Свято-Василівського храму села Гречинці Летичівської ТГ. "Присутні одностайно підтримали перехід з упц мп до помісної Православної Церкви України!", — розповів голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

У Маліївцях Кам'янець-Подільського району до ПЦУ одноголосно перейшла громада храму Різдва Івана Хрестителя. Настоятель храму громаду не підтримав, йдеться у повідомленні на сторінці ГО "Відродження ОТГ".

Голосування в Маліївцях - фото 94117
Голосування в Маліївцях

 

Громада с.Кудлаївка Кременецької громади на Тернопільщині прийняла рішення більшістю голосів приєднатися до ПЦУ.

Релігійна громада села Чорниж Луцької територіальної громади на загальних зборах також прийняла рішення про вихід з-під юрисдикції УПЦ МП та перехід до Православної Церкви України.