• Головна
  • Новини
  • В УПЦ розглядають можливість появи у кожній військовій частині посади полкового священика-капелана...

В УПЦ розглядають можливість появи у кожній військовій частині посади полкового священика-капелана

12.10.2011, 12:02
11 жовтня у Вінниці розпочалися збори священиків УПЦ, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних силах.

11 жовтня у Вінниці розпочалися збори священиків УПЦ, які відповідають за роботу з військовослужбовцями у Збройних силах.

У кожній військовій частині й підрозділах силових органів хочуть створити посади полкового священика-капелана. Донедавна вони здійснювали духовну опіку військових лише на добровільній основі. Тепер їхнє служіння має стати невід'ємною складовою армії.

За повідомленням На збори прибули 40 представників всіх озброєних формувань з Вінницького регіону та 43 священики з усіх єпархій УПЦ України.

"Протягом двох останніх років обговорюємо це питання. Вивчаємо приклади американських, польських, німецьких та французьких капеланів. Наша модель буде відрізнятися від європейської.  Наш капелан не буде підпорядковуватись Міністерству, а лише місцевому єпископу. Паралельно з приходом буде опікати ту чи іншу військову частину. Сьогодні  один з представників військового відділу УПЦ повідомив, що вже цього року всі священики, які належать до військових частин, будуть проходити курси в Київський військовій академії", – сказав учасник зборів протоєрей Сергій Ковтун.

На думку декого з присутніх, питання впровадження військового капелана піднято завчасно.

"При його впровадженні необхідно вносити зміни до законодавчої бази. Слід врахувати, що Україна має багато конфесій та що, згідно з Конституцією, кожна людина має право на віросповідання. Тому цьому питанню необхідно приділити набагато більше уваги на національному рівні", – сказав старший офіцер відділу інформаційно-пропагандистського  забезпечення командування Повітряних сил України Олег Татарін.

За переконанням керівника єпархіального відділу взаємодії з ЗСУ єрея Віктора Парандюка, найкраще взяти модель "полкового священика", яка діяла при царській Росії. Він не був військовозобов'язаним, не мав форми, приходив до військових в богослужебному одязі та спілкувався.

12 жовтня священики УПЦ продовжать дискусію. Про це інформує «Gazeta.ua».