В юдеїв України та світу починається піст 17 Тамуза

В юдеїв України та світу починається піст 17 Тамуза - фото 1
Джерело фото: stmegi.com
8 липня пізно ввечері в євреїв України та інших країн світу починається одноденний піст 17 Тамуза, який триватиме весь світловий день аж до заходу сонця 9 липня.

Тамуз – це десятий місяць у єврейському цивільному календарі, який бере свій відлік від створення світу. Згідно ж юдейського релігійного календаря місяць є четвертим. Його відраховують від виходу єврейського народу з Єгипту. Назва місяця походить від імені вавилонського бога, що згадується в книзі старозавітнього пророка Єзекіїля.

Упродовж доби євреї згадуватимуть трагічні події, які відбувалися з ними у різні періоди історії саме у цей день. Наприклад, на 17 день місяця Тамуз 2448 року пророк Мойсей розбив перші скрижалі заповіту, які отримав на горі Синай. Також цього ж дня 3338 року (згідно з єврейським літочисленням) через нашестя вавилонян у Єрусалимському храмі були припинені жертвопринесення. Через 490 років 17 Тамуза вже римська армія під проводом імператора Тита пробила стіну Єрусалиму, що призвело до руйнування Другого храму.

Згадуючи ці події, євреї дотримуються суворого посту, тобто не вживають їжу і воду. Також під забороною будь-які тілесні задоволення. У цей день прийнято дотримуватися особливої обережності, наприклад, не відвідувати небезпечні місця, такі як басейни, пляжі, екстремальні, туристичні заходи. Рекомендується не проводити операції та інші види медичного втручання.

Як повідомляє сайт єврейської громади Києва при синагозі Бродського, цим одноденним постом розпочинаються три жалобні тижні, які називаються «Бейн Амцарім» і завершаться ще одним строги постом 9 Ава.

«17 Тамуза починає час скорботи, коли не прийнято веселитися, влаштовувати весілля і свята, купувати і одягати новий одяг, їсти перші цьогорічні фрукти і стригти волосся, не можна слухати музику, бо Левіти більше не співають в Храмі. Глибокий тритижневий траур - данина пам'яті сумним подіям, які на тисячоліття позбавили євреїв свободи і незалежності», — сказано в повідомленні.

Через оголошену пандемію, спричинену вірусом COVID-19, цьогорічний піст 17 Тамуза має деякі послаблення. Зокрема євреї, які захворіли на небезпечну недугу, можуть не дотримуватися посту. Про це напередодні оголосив головний ашкеназький рабин Ізраїлю Давид Лау.

Піст закінчується 9 липня о 21:55 за київським часом.