Вагнерівці знищили Свято-Благовіщенський храм у Бахмуті

09 травня, 16:25
Суспільство
Вагнерівці знищили Свято-Благовіщенський храм у Бахмуті - фото 1
Найманці ПВК "Вагнера" знищили у Бахмуті Свято-Благовіщенський храм.

У храмі правили служби священики УПЦ МП. Сьогодні, 9 травня, вагнерівці випустили по церкві не менше двох десятків снарядів із танка. У мережі поширили відео палаючої святині, інформує 24 Канал.

На поширених кадрах видно, як пожежа охопила купол храму, а потім – вогонь до тла знищив релігійну споруду. Залишилися стояти лише прибудови та дзвіниця, але з пошкодженими дахами.

Наразі храм повністю знищено - фото 114099
Наразі храм повністю знищено
Джерело фото: Фото з телеграм-каналів

Свято-Благовіщенський храм вже потрапляв під обстріли ворога наприкінці жовтня 2022 року, тоді пошкоджень зазнала його дзвіниця.

На сайті УПЦ МП зазначено, що Благовіщенський храм Горлівської єпархії в Бахмуті закінчили будувати 17 жовтня 2010 року. Будівля мала висоту 29 метрів.

Харківські майстри виконали для храму дерев'яний різьблений іконостас та покрили його сусальним золотом. Всередині храм розписали у візантійському стилі майстри з Краматорська. При церкві працювала дитяча недільна школа. Благовіщенський храм освятили на честь свята Благовіщення Пресвятої Богородиці на згадку про церкву XIX століття в Бахмуті, зруйновану комуністами.