Вайґель: ігнорувати ідеологію «русского міра» — це небезпечна дурість, що несе загрозу світові

Вайґель: ігнорувати ідеологію «русского міра» — це небезпечна дурість, що несе загрозу світові - фото 1
Публіцист, історик Джордж Вайґель на сторінках First Things дав оцінку заяві Всесвітнього російського народного собору про "священну війну" Росії в Україні.

Джерело: CREDO

"Ігнорувати щойно проголошене Всесвітнім російським народним Собором — це небезпечна дурість. Ці люди — і цар Путін, якому вони надають нудотну «духовну» обкладинку — цілком серйозні. Ті, хто не в змозі це зрозуміти, — від Такера Карлсона до сенатора Дж. Д. Венса та дев’яти республіканців у Палаті представників, які проголосували проти двопартійної резолюції, що засуджує викрадення Росією українських дітей, — несуть загрозу як світовому миру, так і національній безпеці США.

У світлі останньої заяви про російські геноцидні цілі, заклики до «мирних» переговорів в Україні не мають жодної мети, окрім подальшого забруднення глобального інформаційного простору.

Якщо лідери Ватикану хочуть зробити свій внесок у розв’язання кризи нового світового безладу, за який несуть відповідальність цар Путін і Патріарх Кіріл, Святий Престол має докласти зусиль до згуртування міжнародних християнських лідерів, щоб вони засудили єретичне твердження, нібито Росія бере участь у «священній війні»; засудити геноцидні заяви про те, що Україна є просто «Малоросією», а не нацією з власною культурною та політичною ідентичністю; і засудити блюзнірські заяви про те, що «русскій мір» має унікальну, месіанську місію в двадцять першому столітті. Бажання взяти на себе сміливе лідерство у спробі захистити християнську ортодоксію від експропріації викрадачами дітей і військовими злочинцями також має бути критерієм оцінки кандидатів на майбутнє папство", - резюмував Джордж Вайґель.