Вакцинуватися не гріх, купувати COVID-сертифікати – гріх, – священик УГКЦ

Вакцинуватися не гріх, купувати COVID-сертифікати – гріх, – священик УГКЦ - фото 1
На тему вакцинації від COVID-19 24 канал поспілкувався зі священнослужителем та настоятелем Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові Тарасом Михальчуком. Під час розмови він поділився своїм досвідом вакцинації та відповів, що робити тим, хто купив COVID-сертифікат.

Джерело: 24 канал

Отець Тарас Михальчук став першим священиком у Львові, який після оголошення локдауну мав похоронити учасника АТО, який помер від COVID-19. За словами отця, у квітні для священиків з'явилася можливість вакцинуватись. Все було організовано на дуже хорошому рівні. Перед тим, як вакцинуватись, він зробив кілька дзвінків до лікарів. Один із них сказав, що безумовно потрібно вакцинуватись. Інший професор відповів, що, звісно, існують ризики. Але якщо зважувати всі за і проти, то коли людина хворіє на COVID-19, тих ризиків набагато більше, ніж від вакцини.

"Я не думав про те, щоб не захворів я. Я насамперед знав, що довкола мене є люди, які хворі на цукровий діабет та інші недуги. Я робив все можливе, аби якнайменше стати групою ризику для тих людей", - запевняє священик.

Він вважає, що потрібно підходити до вакцинації обдумано, обґрунтовано, науково.

"Безумовно, вакцинація – це не гріх. Якщо мати такі переконання, то виходить, що в Україні десяток мільйонів грішників", — говорить і сміється о. Тарас.

За його словами, станом на квітень священнослужителів на рівні Кабміну прирівнювали до соціальних працівників, які мали змогу добровільно вакцинуватись.

"Жодних вказівок, наказів я не отримував, лише інформацію, що можна вакцинуватись в такий то день і в таку то годину, якщо є бажання. Для священиків нема зобов'язання вакцинуватись. Однак серед кола моїх друзів-священнослужителів, зокрема з Гарнізонного храму, 95% вакцинованих. Водночас є такі, що мали COVID-19, тому через певні приписи наразі не вакцинуються", - повідомив священик.

Щодо покупки COVID-сертифікату, то о. Тарас наголошує: "Це ще гірше, ніж осуд. Тому що тут є об'єктивна дія, матеріальна дія, обман. Ми маємо справу з обманом. Обманювати безумовно не можна, тому що в кінцевому результаті це дає негативні наслідки. Тому тут від цього я хочу дуже застерегти. Очевидно, коли ви купуєте сертифікати вакцинації, то треба зрозуміти, що ми наражаємо на небезпеку людей. Я особисто, як священик, дуже прошу – не купуйте цих речей! Не хочете вакцинуватись – ви маєте на це право, але купувати ці речі – я дуже прошу не робіть цього. Коли людина каже, що я хочу купувати таку річ, то я її застерігаю. Але якщо ви це вже зробили, то я дуже прошу – йдіть покайтесь!"

Священик також запевнив, що у церквах щодня на Літургії згадують всіх медиків і тих, хто хворий на COVID-19.

"Від часу пандемії слова "медик", "ковід" і "Боже допоможи" з уст священиків не сходить. Тому запевняємо – ми стараємось бути поряд вас! Ці роки ми як храм, спільнота, парафіяни, змогли купити ШВЛ, кисневі концентратори, засоби захисту. Якщо хтось просить посповідати COVID-хворого і навіть якщо це реанімаційне відділення, наші священники без застереження зголошуються і одразу їдуть туди. Ми дуже дякуємо лікарям, що рятуєте людські життя і ми відчуваємо, що це нелегко".

Читайте також: Повний текст інтерв'ю