Варфоломій I офіційно возвів на Халкедонський престол Митрополита Еммануїла Адамакіса

Варфоломій I офіційно возвів на Халкедонський престол Митрополита Еммануїла Адамакіса - фото 1
Урочистість відбулася у Стамбулі 20 лютого. Патріарх Варфоломій  повідомив, що підвищення до керівника Халкедонської митрополії митрополита Еммануїла Адамакіса– це "нагорода за багаторічне служіння Церкві-Матері у зразковій вірі та відданості".

Про це повідомляє Оrthodox Times.

"Тепер ви перебралися із Заходу на Схід, який ви добре знаєте і любите, саме тому ви прийняли призначення в митрополію Халкедона. Все складається, ми всі чекали на вас, ми всі очікуємо кращого майбутнього завдяки вашому цінному внеску", – зазначив Патріарх.

"Я вдячний, ваша всесвятість! Я вдячний за своє нове призначення і за свою подорож, яку я здійснив під вашим натхненним керівництвом, під вашим благословенням, як син справжнього батька", – відповів Митрополит Еммануїл.

Як РІСУ інформувала, Священний Синод Вселенського Патріархату 16 лютого обрав митрополита Галльського Еммануїла Адамакіса очільником Халкедонської митрополії.

Еммануїл Адамакіс - один з тих архиєреїв Вселенського Патріархату, який активно долучився до створення Помісної Православної Церкви України і отримання нею Томосу про автокефалію. 5 січня 2019 року у Стамбулі під час офіційного прийняття з нагоди підписання Томосу про автокефалію Православної Церкви України Вселенським Патріархом Варфоломієм, Президент України Петро Порошенко вручив митрополиту Галльському Еммануїлу орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня, яким він був нагороджений за визначну діяльність, спрямовану на зміцнення авторитету православ’я у світі, утвердження ідеалів духовності і милосердя, вагомий особистий внесок у розбудову автокефальної помісної Православної Церкви України.

Митрополит Еммануїл очолив перше Богослужіння у відрестарованій церкві св. Андрія Первозваного в Києві.

Додамо, що Кафедра Халкедона є другою за честю після константинопольської архиєпископії, очолюваної Патріархом Варфоломієм і таке призначення - це підвищення в церковній єрархії.
Таке підвищення у церковній єрархї російські ЗМІ розцінили, як крок до того, що в майбутньому він може стати наступником Патріарха Варфоломія.

Фактично, це означає, що Еммануїл Адамакіс є одним з двох основних претендентів на зміну 80-річному Патріарху Варфоломію. Якщо Адамакіс все ж в майбутньому очолить Вселенський Патріархат, для Російської Православної Церкви це означає тільки одне - відносини з Константинополем продовжать погіршуватися, оскільки Адамакіс відомий своєю жорсткою анти-московської позицією”, – написав телеграм-канал “Религия сегодня".