Ватикан пояснив слова Папи про цивільні зв’язки у фільмі "Франциск"

02 листопада, 15:14
Католики
Держсекретар Апостольської Столиці попросив папських представників в окремих країнах поділитись із єпископами певними роз’ясненнями стосовно коментарів про цивільні зв’язки, які Папа сказав у нещодавньому фільмі «Франциск».

Про це CNА пише з посиланням на апостольського нунція в Мексиці, повідомляє Католицький оглядач.

Роз’яснення подає, що коментарі Папи не стосуються католицької доктрини стосовно природи подружжя як союзу між одним чоловіком і однією жінкою, а приписів цивільного права.

Зазначається, що в інтерв’ю від 2019 року, неопубліковані фрагменти якого були використані у фільмі російського режисера, що працює в Голлівуді, Папа в різні часи говорив на тему двох різних питань: що діти не повинні бути виключеними з сім’ї з огляду на їхню сексуальну орієнтацію, а також на тему цивільних союзів, в контексті дискусії над законом про одностатеві шлюби в парламенті Аргентини у 2010 році, проти якого виступав тогочасний архиєпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо, теперішній Папа Франциск.

Стосовно першого питання наведено фрагмент апостольської адгортації «Amoris laetitia»: «Разом із синодальними отцями я звернув увагу на ситуацію сімей, які переживають досвід, коли серед них є особа із гомосексуальними схильностями – цей досвід нелегкий ані для батьків, ані для дітей. Тому хочемо перш за все сказати, що кожну особу, незалежно від її сексуальної схильності, слід поважати в її гідності і приймати з повагою, з турботою, щоб уникати «будь-яких ознак невідповідної дискримінації», а особливо усіляких форм агресії і насильства. Що стосується сімей, їм слід надати повний поваги супровід, щоб особи із гомосексуальними схильностями отримували необхідну допомогу в розумінні і повній реалізації Божої волі в їхньому житті» (250).

В свою чергу слова, сказані на тему цивільних зв’язків, були «невід’ємно пов’язані із правовою ситуацією в Аргентині десять років тому щодо «подруж осіб однієї статі» і спротив щодо цього тодішнього архиєпископа Буенос-Айреса. Папа Франциск сказав, що «розмови про гомосексуальні подружжя є нелогічними», додаючи, що в тому ж контексті він говорив про право цих осіб на певне юридичне забезпечення: «Те, що ми повинні зробити, це право цивільних зв’язків; вони мають право на юридичне забезпечення. За це я виступав». Святійший Отець висловився так під час інтерв’ю 2014 року.

«Подружжя існує між чоловіком і жінкою. Світські держави хочуть юридично унормувати цивільні зв’язки, щоб врегулювати різні ситуації співжиття, прагнучи відповісти на запит впорядкування економічних аспектів між людьми, як для прикладу, забезпечення охорони здоров’я. Це різні умови співіснування, перелік яких я не спроможний надати. Треба розглядати ті різні випадки і оцінювати їх в їхньому різноманітті», - йдеться в дописі апостольського нунція в Мексиці у Facebook.