Ватикан: "Припинити будь-які натяки на загрозу війни в Україні"

18.02.2022, 14:32
Католики
Ватикан: "Припинити будь-які натяки на загрозу війни в Україні" - фото 1
На засіданні постійної ради ОБСЄ представник Ватикану наголосив, що у прагненні міжнародного діалогу не можна шкодувати ні сил, ні можливостей.

Святіший Престол продовжує із занепокоєнням стежити за ситуацією в Україні та навколо неї та глибоко стурбований недавньою ескалацією напруженості. Про це заявив монсеньйор Януш Урбанчик, постійний представник Святішого Престолу при Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), повідомляє Радіо Ватикану.

Він нагадав про слова Папи Франциска з його звернення (10 січня 2022 р.) до членів дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі: «Взаємна довіра та готовність до спокійного діалогу мають надихати всі залучені сторони для пошуку прийнятних та довгострокових рішень в Україні».

Ватиканський дипломат підкреслив, що «не слід шкодувати ні сил, ні можливостей для продовження міжнародного діалогу та припинення напруженості».

Монсеньйор Урбанчик нагадав, що за останні дні та тижні Папа Франциск неодноразово висловлювався з цього приводу; зокрема, після читання молитви «Ангел Господній» 23 січня Святіший Отець висловив стурбованість «зростаючою напруженістю, яка загрожує перекреслити шанси на мир в Україні та безпеку на європейському континенті в цілому, враховуючи ширші наслідки будь-якого конфлікту».

Тоді ж Єпископ Рима закликав усіх людей доброї волі «піднести молитви Всемогутньому Богу, щоб кожна політична дія та ініціатива служили людському братерству, а не приватним інтересам». «Давайте не забуватимемо: війна – це божевілля», – заявив Папа Франциск на спільній аудієнції у середу 9 лютого.

Наприкінці виступу монсеньйор Януш Урбанчик наголосив, що Святіший Престол настоює, щоб припинилися будь-які натяки на загрозу війни в Україні.