Віднайдені семитисячолітні артефакти на Львівщині дадуть можливість встановити як жили і у що вірили давні люди

29 вересня, 16:28
Культура
Віднайдені семитисячолітні артефакти на Львівщині дадуть можливість встановити як жили і у що вірили давні люди - фото 1
Під час археологічних розкопок у Львівській області біля ремонтованої траси були знайдені стародавні керамічні артефакти. Таку ж знахідку виявили і під час ремонту траси у Полтавській області.

Про це повідомляє Укравтодор, передає "Еспресо.Захід".

Розповідають, що артефакти було знайдено під час розкопок поблизу трас Н-31 Дніпро – Решетилівка (у межах Полтавської області) і Т-14-25 на ділянці Жовква - Кам'янка-Бузька (Львівська область). Під час розкопок археологи знайшли кераміку від доби неоліту і до кінця XVII ст.

"Йдеться про фрагмент горщика. Артефакт належить до доби неоліту. Це одна з найстаріших знахідок керамічних виробів на території Західної України. Для науковця-археолога кераміка - це є просто клондайк інформації. Знайшовши навіть невеличкий фрагмент, перед нами відкривається цілий світ давньої людини. Ми можемо зрозуміти, як вона жила, чим користувалась у повсякденному житті, і навіть – у що вона вірила», – зазначив Богдан Сало, молодший науковий співробітник "Рятівної археологічної служби".

Він також додає, що археологічні роботи під час будівництва доріг дозволять відкрити і зберегти свідчення давньої історії України.