Ватиканська делегація разом із Патріархом Варфоломієм відзначала свято Андрія Первозваного
Про це повідомляють Новини Ватикану.
Ватиканська делегація, як і в попередні роки, відзначає разом із Патріархом Константинопольським свято святого Андрія Первозваного, небесного покровителя Константинопольської Церкви. Гості були присутні на Божественній Літургії, яку відправив Патріарх Варфоломій у соборі Святого Георгія в історичному районі Стамбула Фанар. Потім католицькі єрархи поговорили з Варфоломієм та з Синодальною комісією, відповідальною за зв'язки з Католицькою Церквою.
Наприкінці Божественної Літургії кардинал Кох зачитав вітальне послання Папи Франциска, звернене до православного побратима. Папа Франциск нагадує, що нещодавно, 21 листопада, відзначалося 60-річчя соборного декрету Unitatis Redintegratio, який ознаменував офіційне включення католиків до екуменічного руху.
«Наш діалог з Православною Церквою, – пише Святіший Отець, – приносив і приносить особливі плоди».
Кінцевою метою екуменічного діалогу, пояснює Франциск, є «повне спілкування між усіма християнами», щоб долучатися до єдиної євхаристичної чаші: цієї мети ще не досягнуто, що не повинно дивувати, адже тисячоліття поділів не можна перекреслити за кілька десятків років. Ми також пам'ятаємо, пише Папа, що «шлях до єдності збігається шляхом спасіння, вже дарованого Ісусом Христом, до якого Церква долучиться цілком лише наприкінці часів».
«Це не означає, що ми повинні втрачати на увазі кінцеву мету, до якої всі ми прагнемо, або втрачати надію на те, що ця єдність зможе бути досягнута в ході історії та в розумні терміни».
«Незворотне зобов'язання Католицької Церкви на шляху діалогу було підтверджено на нещодавній Черговій генеральній асамблеї Синоду єпископів, що відбулася у Ватикані з 2 по 24 жовтня», - пише Папа Франциск, пояснюючи, що метод цієї асамблеї – «вислуховувати, не звинувачуючи», - повинен надихати на діалог між католиками та православними. Папа висловив радість у зв'язку з тим, що на Синоді були присутні делегати від інших Церков, у тому числі представник Константинопольського Патріархату митрополит Іов.
Папа ще раз висловлює свій намір відсвяткувати 1700-річчя Нікейського собору разом із Вселенським Патріархом і дякує всім, хто вже почав працювати над організацією цієї урочистості. Наприкінці послання Святіший Отець приєднується до молитви Патріарха за мир для України, Палестини, Ізраїлю та Лівану, так само як і для всіх інших регіонів, де йдуть бойові дії в контексті того, що він часто називає «світовою війною частинами».