Весняне тепло на Луганщину приходить з Великоднем. Так сталося і цього разу. На зміну дощам та холоду, вийшло лагідне сонечко та справжнє тепло. Але вже другий рік в області війна і немає стабільності.
Весняне тепло на Луганщину приходить з Великоднем. Так сталося і цього разу. На зміну дощам та холоду, вийшло лагідне сонечко та справжнє тепло. Але вже другий рік в області триває війна і немає стабільності. Цьогоріч чергові зміни відбулися вже напередодні Пасхи.
29 квітня 2016 року, у Страсну п’ятницю, керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука мав би зустрітися з представниками християнських церков. На 11.00 було повідомлено про спільну прес-конференцію. Проте все змінилося. Стало відомо, що Президент України підписав Указ про «Про звільнення Г.Туки з посади голови Луганської обласної державної адміністрації».
Отже, прес-конференція відбулася, але за іншою темою: представлення нового керманича Луганської області. Мешканець півночі Луганщини, нардеп-мажоритарщик від «БПП–Солідарність» Юрій Гарбуз під час представлення був лаконічним. Він запевнив усіх, що на цій високій посаді робитиме все можливе для відновлення та відбудови рідної Луганщини, її економіки й промисловості, а також, щоб наші земляки, які вимушено покинули свої домівки, якнайшвидше повернулися до рідного дому. «Я впевнений, що мир у Луганській області невдовзі запанує», – підкреслив Юрій Гарбуз.
Георгію Туці вручили почесну відзнаку — медаль «За розвиток регіону» (Тука пробув на Луганщині майже 10 місяців), і він того ж дня поїхав до Києва на нову посаду — заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.
Тим часом новий голова Луганської ОДА Юрій Гарбуз приступив до роботи і першим публічним заходом стала його участь у Великодніх святах.
У суботу, у свій перший робочий день, Юрій Гарбуз взяв участь у святкових богослужіннях з нагоди Світлого Христового Воскресіння у Свято-Христо-Різдвяному кафедральному соборі УПЦ (МП), а також відвідав капличку УПЦ КП, що знаходиться у місці розташування однієї з військових частин ЗСУ.
Як розповіли у Сєверодонецькій єпархії УПЦ (МП), нового главу області привітав владика Никодим, який відзначив важливість того, що своє служіння Юрій Гарбуз розпочав з молитви у православному храмі. У свою чергу глава ОДА привітав мешканців області з Великоднем та побажав у першу чергу миру.
Наступним Юрій Гарбуз відвідав богослужіння УПЦ КП, яке очолив єпископ Луганський і Старобільський Афанасій (Яворський) в одному із батальйонів Луганщини. Владика освятив паски, привітав бійців, а голова ОДА подякував військовим за самовідданість, незламність і героїзм під час захисту незалежності нашої країни.
На Луганщині ставлення до військових загалом добре. Про них не забувають представники різних конфесій. За благословення владики Никодима, священик УПЦ (МП) о. Мелетій відвідав військових на блок-постах, побував у спецпідрозділах Національної поліції.
А з Києва захисникам Вітчизни на Луганщині привезли крашанки і пасочки, благословенні Патріахом Філаретом. Подарунки і привітання привіз капелан батальйону ПСПОП «Луганськ-1» отець Олександр Підгорний. Зараз бійці батальйону несуть бойове чергування на лінії розмежування від Кримського до Чугинки. Також він благословив захід, присвячений писанкам у Станиці Луганській, передав великодні подарунки і бійцям у м. Щастя.
Загалом, у свято Христового Воскресіння у базових таборах та на передових позиціях сил АТО відбулися християнські обряди та служби. На Луганщині військові капелани спланували свою роботу так, аби привітати максимум військовослужбовців Збройних Сил України й задовільнити духовні потреби наших захисників. Напередодні свята хлібопекарські комбінати та небайдужі мешканці регіону, волонтери доставили до підрозділів тисячі пасок та писанок, які прикрасили святковий стіл українських воїнів.
«В такий день вони б мали бути вдома, поруч з дружинами, дітьми і батьками, — говорить волонтерка зі Сєверодонецька Наталя Богуславська. — Але вони там на передовій, тому, що справжні українці і справжні патріоти небайдужі до своєї землі. Ми намагались хоча б трішечки наблизити їх до домашнього тепла родинного свята».
У Луганській області на Великдень та на Поминальні дні відкрилися додаткові пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією. Відповідне рішення було прийнято щодо організації та здійснення пропуску громадян України, які проживають в межах селищних рад, прилеглих до державного кордону в місцевих пунктах пропуску та поза ними в період Пасхальних свят.
Проте головною подією для багатьох мешканців Луганщини стало відкриття пішохідного пункту пропуску «Станиця Луганська». Це був єдиний офіційний пункт пропуску на лінії розмежування на Луганщині. Його закрили декілька днів тому через постійні обстріли з боку т.зв. «ЛНР». Рішення про відкриття прийняв новопризначений керівник Луганської обласної ВЦА Юрій Гарбуз буквально напередодні Великодня, спільно з силовиками.
Влада обіцяє: якщо не буде обстрілів, пункт «Станиця Луганська» працюватиме у постійному режимі. Але у разі невиконання членами незаконних банд-формувань гарантій безпеки, узятих ними напередодні, українська сторона вимушена буде негайно закрити двосторонній піший прохід через цей КПВВ.