Верховний суд Молдови ухвалив демонтувати розп'яття з будівлі МВС. Церква - проти
Про це повідомляє Православная жизнь.
На захист хреста як основоположного християнського символу виступила Молдавська Православна Церква.
В опублікованій 14 листопада офіційній заяві Кишинівської митрополії, за підписом митрополита Кишинівського та всієї Молдови Володимира, рішення Верховного суду назвали «фундаментальною несправедливістю» та зазначили, що Церква «підтримує реакцію більшості громадян Республіки Молдова на користь зберігання розп'яття у державних установах».
Кишинівська митрополія вказала, що головний символ європейської християнської цивілізації є у зображенні герба держави – у орла, що несе у дзьобі золотий хрест.
«Хрест несли в руках правитель Молдови, блаженний і святий воєвода Стефан Великий. Автор державного гімну, первосвященик та поет Олексій Матеєвич написав вічні вірші про хрест. Хрест та ікони є священними символами Церкви та нашого народу, і знайомство з цими символами та знання їхнього значення нашими громадянами є частиною базового рівня освіти, без якого неможливе засвоєння основних громадянських цінностей», – сказано у заяві.
Таким чином, рішення Верховного суду про вилучення розп'яття з вестибюлю МВС Республіки можна розглядати як наклепницький акт, який дискредитує національну більшість, а також напад на ідентичність віри та народу, зазначила Кишинівська митрополія.
Вона закликала членів судової колегії переглянути своє рішення щодо цього актуального для більшості народу питання.
За рішенням екс-міністра внутрішніх справ Андрія Нестасе урочисте встановлення розп'яття в будівлі МВС Республіки за участю митрополита Кишинівського та всієї Молдови Володимира та митрополита Бессарабії (Румунська Православна Церква) Петра відбулося 15 вересня 2019 року. Під час заходу колишній міністр заявив, що хрест нагадуватиме співробітникам про те, що їхня армія християнська. Наступного дня Рада із запобігання та ліквідації дискримінації та забезпечення рівності кваліфікувала заяви міністра як «розпалювання дискримінації за релігійною ознакою», закликала його публічно вибачитися та прибрати релігійний об'єкт із відомчої будівлі. Між екс-міністром і Радою почалися взаємні судові позови, які завершилися зазначеним рішенням Верховного суду.