Верховний Суд підтвердив законність передачі монастиря у Княжичах ПЦУ
Про це написав депутат Київської облради Роман Титикало.
Ще у 2022 році Броварська міська рада прийняла рішення передати в оренду Православній Церкві України комплекс будівель і споруд, які раніше використовував Спасо-Преображенський чоловічий монастир УПЦ МП. Це рішення було ухвалене після інвентаризації майна громади. Тоді було встановлено, що частина будівель на території була зведена без належних дозвільних документів, а також зафіксовано самовільне використання земельних ділянок.
Міська рада припинила право користування земельною ділянкою релігійною громадою УПЦ МП та уклала договір оренди з Православною Церквою України.
Втім, представники УПЦ МП відмовилися залишати територію, через що ситуація перейшла у судову площину. ПЦУ звернулася до суду з вимогою забезпечити виконання рішення органу місцевого самоврядування.
Суди першої та апеляційної інстанцій стали на бік Православної Церкви України та підтвердили законність передачі майна громади в оренду ПЦУ та виселили УПЦ МП.
Наразі ж Верховний Суд залишив ці рішення без змін, що фактично підтверджує правову позицію органу місцевого самоврядування та ПЦУ.
"Таким чином, після остаточного рішення касаційної інстанції є всі правові підстави для виконання судових рішень і звільнення приміщень, які були передані в користування Православній Церкві України...
Це рішення фактично завершує тривалий юридичний спір навколо використання майна громади та відкриває можливість для реалізації рішення Броварської міської ради", - зазначив Титикало.