Вхід до церкви Спаса на Берестові закриють до 31 березня

Сьогодні, 09:00
Культура
Вхід до церкви Спаса на Берестові закриють до 31 березня - фото 1
Щороку пам’ятку закривають для відвідувачів на зимовий період.

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» нагадують, що з 1 листопада 2024 року по 31 березня 2025 року вхід до церкви Спаса на Берестові буде закрито. Так роблять щороку, щоб вберегти цінні розписи. Про це інформує Вечірній Київ.

«Перебування в інтер’єрі пам’ятки навіть невеликої кількості відвідувачів під час холодного та вологого періоду є несприятливим для збереження унікального комплексу монументального живопису ХІІ — ХVІІ століть», — пояснили у музеї.

Разом з тим мешканці столиці та гості 20 жовтня о 13:30 мають нагоду потрапити на тематичну екскурсію «Історія та мистецтво: церква Спаса на Берестові».

Храм Спаса на Берестові — пам’ятка архітектури XI—XII століття, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і відповідно до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1990 року).

Українські вчені вважають, що церква Спаса на Берестові (Берестове тоді було місциною на околиці Києва, де розташовувалася одна з княжих резиденцій) була зведена за правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря.

В інтер’єрі храму збереглися розписи XVII сторіччя, там віднайдені фрагменти фресок XII сторіччя. У 1640—1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої до того часу залишилася тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана. На початку XIX ст. прибудована триярусна дзвіниця в стилі класицизму.

Церкву Спаса на Берестові, що входить до ансамблю Києво-Печерської лаври, відкрили після багаторічної реставрації у вересні 2019 року. Територія навколо древнього храму повністю оновлена. Цьому передували археологічні дослідження, під час знайшли чимало артефактів.