«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України

«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України - фото 1
У м. Вольтуріно (регіон Апулія, провінція Фоджа) 5 травня урочисто відзначено 250-ту річницю з часу, коли у цьому містечку проводять урочисту процесію на честь Божої Матері — Мадонни делла Серітелла (Madonna della Seritella).

Цьогогоріч на пропозицію великого друга України, вихідця з цього міста, підприємця і активіста спільноти Опус Деі Даріо Ерколе Петроне усі урочистості проходили під знаком близькості та підтримки України.

На запрошення мера міста Франческо Ді Пасква та пароха церкви дона Антоніо Де Стефано у святі взяв участь посол України при Святому Престолі Андрій Юраш.

«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України - фото 134243

Як повідомили РІСУ у посольстві, у переддень головних урочистостей, посол зустрівся з єпископом дієцезії Лучера-Тройя, в юрисдикції якої перебуває церковна громада Вольтуріно, монсеньйором Джузеппе Джуліано, представниками місцевої влади та організації Opus Dei.

Два з половиною сторіччя надзвичайно шановану статую Богородиці у першу неділю травня урочисто у супроводі тисяч вірян, мешканців містечка та численних гостей, переносять із спеціально спорудженого храму-санктуарію Серрітелла у підніжжя пагорба, на якому розташоване саме містечко, до головного собору Вольтуріно. Разом із ранішньою Месою, походом приблизно в 7 кілометрів та всіма прикінцевими урочистостями церемонія триває близько 9 годин.

«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України - фото 134245

Святкування 5 травня розпочалося Месою у храмі на місці античного поселення Serritella за участі тисячі вірян та гостей, що приїхали з усього регіону Апулія та інших куточків Італії. Потім процесія, що складалась із тисяч паломників, 23 мобільних платформ, на яких везли статуї Мадонни, святого Архангела Михаїла, інших святих та янголів, кількох символічних та алегоричних груп, що відображали різні аспекти місцевої духовної традиції, у супроводі військового оркестру та молитовної спільноти, яка складалася із кількох сотень віруючих, рушила у бік міста Вольтуріно, зупиняючись час від часу для молитви, співів.

Платформа зі статуєю Архангела Михаїла, якою опікувалися і яку з винятковим смаком та використанням українських прапорів, тризубу і символічного серця у кольорах українського прапора прикрасили завдяки зусиллям родин вже згаданого Даріо Петроне та Джакомо Лепоре, була присвячена Україні.

«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України - фото 134244

Як зауважує Андрій Юраш, ця платформа за своєю важливістю та у зв’язку з перегуком з традицією вшанування Архангела Михаїла в Україні, зокрема, як патрона і захисника Києва, була другою за своїм значенням з-поміж усіх інших святинь, які були вшановані під час свята — вона поступалася лише першій, найголовнішій і найбільшій платформі із статуєю Мадонни делла Серітелла.

Після прибуття платформи з Архангелом Михаїлом на центральну площу міста перед головним собором прозвучав гімн України та виступив посол Андрій Юраш з подякою жителям Вольтуріно та всім італійцям, а також Святому Престолу, за підтримку та допомогу Україні.

«Ви рятуєте нас»: в Італії ювілейне святкування Мадонни делла Серітелла відбулося на підтримку України - фото 134246

У свою чергу парох міста дон Антоніо Де Стефано подякував послу Андрію Юрашу за участь у святі та всім українцям, зазначивши: «Ми вдячні вам за те, що виробите, ви рятуєте нас, рятуєте Захід».

Після завершення урочистої частина Андрій Юраш разом із Даріо Петроне та Антоніо Лепоре перенесли статую Архангела Михаїла, якій цьогоріч виповнилося 190 років із часу створення, до приміщення головного храму Вольтуріно.

У середині вересня церковна спільнота Вольтуріно знову урочистою ходою перенесе статую Мадонни до святилища Серітелла, де вона перебуватиму до травня 2026 року.