Вибрали нового главу Конференції католицьких єпископів Білорусії

15 квітня, 13:58
Католики
Конференцію католицьких єпископів Білорусії очолив Олег Буткевич, який обіймає посаду Вітебського єпископа.

Рішення про призначення було прийнято на пленарному засіданні конференції, приуроченій до 30-річчя відновлення структур Католицької Церкви в країні, повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Головним пунктом порядку денного засідання стало обрання нового голови, посада якого звільнилася після виходу на пенсію архиєпископа Тадеуша Кондрусевича. В результаті голосування новим головою Конференції католицьких єпископів був обраний єпископ Вітебський Олег Буткевич", - йдеться в повідомленні офіційного порталу Римо-Католицької Церкви в Білорусії Catholic.by.

Заступником Буткевича обрано єпископа Гродненського Олександра Кашкевіча, генеральним секретарем організації став єпископ-помічник Гродненської єпархії Йосип Станєвскі.

Олегу Буткевичу 49 років. З листопада 2013 року він обіймає посаду єпископа Вітебського, а з 2015-го був віце-головою Конференції католицьких єпископів Білорусії. Буткевич як керівник Вітебської єпархії одним з перших священнослужителів в країні виступив з пропозицією в зв'язку з пандемією коронавірусу звільнити від святкових і недільних Богослужінь тих, хто боїться заразитися COVID-19, а також мають симптоми ГРВІ. Також він виступав у ЗМІ із заявами про важливість громадянської позиції священиків і захисту своїх прихожан, однак закликав "не перетворювати костел в політичну партію".