«Від імені лицарів Колумба запевняю вас: ми є і залишаємося з вами», — Патрик Келлі до українців

08.12.2022, 15:50
Католики
«Від імені лицарів Колумба запевняю вас: ми є і залишаємося з вами», — Патрик Келлі до українців - фото 1
Очільник «Лицарів Колумба» Патрик Келлі 5 грудня відвідав Львівську духовну семінарію Святого Духа. Під час візиту він взяв участь у вечірньому богослужінні зі семінаристами та розділив вечерю з переселенцями.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, найвищий лицар зазначив, що хотів бути разом з українцями саме в цей передріздвяний час.

«Наближається Різдво. Це завжди час радості і святкувань. Мені важливо зараз бути поруч з українцями, які переживають страх. Від імені лицарів Колумба запевняю вас: ми є і залишаємося з вами», — наголосив Патрик Келлі.

Також він висловив бажання підтримати внутрішньо переміщених осіб різними способами, зазначивши, що війна відкриває багато шляхів, як можна це зробити. Зокрема, йдеться про пакунки догляду та благодійний супровід. «Ми окремо стараємося послужити українцям на тимчасово окупованих територіях. Дуже важливо, щоб люди могли повернутися до своїх домівок на цих територіях. Це важливо як людей, так і для української економіки», — наголосив очільник «Лицарів Колумба».

«Від імені лицарів Колумба запевняю вас: ми є і залишаємося з вами», — Патрик Келлі до українців - фото 104262

Після молитви у семінарії відбулася святкова вечеря за участю вимушених переселенців, які мешкають на Львівщині.

За спільною вечерею зібралося понад 150 осіб.

Національний делегат «Лицарів Колумба» в Україні Юрій Малецький розповів, що в часи війни організація швидко знайшла способи як допомогти українцям. Лицарі воюють у складі Збройних сил України, серед них є два загиблих Герої.

Наприкінець Патрик Келлі роздав від святого Миколая солодкі подарунки дітям і набори допомоги для дорослих.

Довідка:

Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римо-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу.

Процес започаткування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий попереднім Главою УГКЦ, Блаженнішим Любомиром (Гузаром), який в серпні 2005 року, під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба», що відбувалася в Чикаго, США, запросив лицарів прибути в Україну. Ця ініціатива була пізніше підтримана Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і Митрополитом Мечиславом Мокшицьким з боку Римо-Католицької Церкви в Україні. Перша Рада «Лицарів Колумба» в УГКЦ була утворена 20 вересня 2013 при Патріаршому Соборі Воскресіння Христового і носить ім’я св. Володимира. У Львові діє римо-католицька Рада «Лицарів Колумба».

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Іван Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

Почавши з декількох десятків чоловіків-лицарів, на сьогодні в Україні є 1320 братів, які об’єднані у 29 радах, які діють у Полтаві, Запоріжжі, Мелітополі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Самборі, Києві та багатьох інших містах.

З цих 29 рад 17 діє при греко-католицьких парафіях та 12 - при римо-католицьких.

За цей братерський рік було прийнято 232 нових лицарі та створено чотири нові ради (Кам’янець-Подільський, Вороняки, Одеса та Івано-Франківськ-Пасічна), а також створено два нових осередки в Житомирі та Кам’янці-Подільському.

Варто зазначити, що 41,5% «Лицарів Колумба» в Україні - це чоловіки до 40 років, 40% - це чоловіки від 40 до 60 років, а 18,5% лицарів - мають понад 60 років.

Приблизно 67,6% серед українських лицарів мають перший ступінь лицарства, 10% - другий, а 21,7% - третій. В Україні перші вісім лицарів удостоїлися присвоєння найвищого IV патріотичного ступеня.