Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України

31 травня, 15:23
Суспільство
Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України - фото 1
Cпільнота УКУ разом з жертводавцями наближає перемогу України у війні на своєму маленькому фронті.

За повідомленням офіційного сайту УКУ, протягом третього місяця війни університет у співпраці з благодійниками та багаторічними партнерами УКУ надав допомогу на гуманітарну підтримку України на суму 643 813 доларів. 56% з цієї суми було скеровано на медичні потреби, 14% на закупівлю продуктів харчування, 13% на підтримку переселенців.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України - фото 94195

 

Ще частина коштів була витрачена на захисне та безпекове обладнання для наших воїнів, транспортні послуги тощо. Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, завдяки благодійникам УКУ надав допомоги на суму у понад три мільйони доларів тим, хто в потребі.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_2
Робота волонтерського центру УКУ

«Увесь цивілізований світ нині є на великому фронті. А наш великий фронт складається з маленьких. УКУ також є малим фронтом, який допомагає українській армії перемагати. Наші студенти – це потужна енергія. Вони з перших днів повномасштабної війни стараються бути там, де є потреба: одні займаються волонтерством, інші допомагають переселенцям, ще інші – трудяться на медичному фронті. Викликів багато, але і наша відповідь є ефективною. Людство усвідомило наскільки небезпечною є росія, і якщо Україна не зупинить її, то ця біда може перейти на цілий світ. Дякуємо Богові, що маємо таких захисників – сміливих українських воїнів, які зупиняють поширення цього зла. Дякуємо вам, дорогі партнери за всебічну підтримку: фінансову, інформаційну, гуманітарну. Не втомлюйтесь, кричіть усьому світові, що Україна потребує допомоги. Будьте з нами. Стійте за нас! Хай Господь благословить вас, Україну і наших воїнів», – ректор УКУ о. Богдан Прах.

Волонтерський центр УКУ продовжує свою діяльність на гуманітарному фронті.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_3
Розподіл гуманітарної допомоги у Волонтерському центрі УКУ

Протягом третього місяця війни волонтери центру отримали різноманітну допомогу, зокрема продукти харчування з Польщі, медикаменти від постійного партнера — французького осередку «Пласт», а також 3 тони медикаментів та медичних засобів від Союзу Українських організацій Австралії (турнікети, бандажі, аптечки, дефібрилятори та ін.). Від університету Лойола (США) було передано 1280 упаковок сухпайків, а від Українського конгресового комітету Америки 1800 спальних мішків. Всю цю допомогу з Волонтерського центру УКУ відправили військовим та медикам.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_4
Флісові куртки, які волонтери УКУ передали захисникам

На замовлення Волонтерського центру було пошито 250 флісових курток, 230 наборів натільної білизни для наших захисників. Спільнота Українського католицького університету передала українським військовим на передову позашляховик – пікап марки Isuzu. Ректор УКУ о. Богдан Прах освятив машину та поблагословив наших воїнів.

Студенти УКУ продовжують роботу над виготовленням термоакумуляторів та цього місяця передали військовим 1423 штуки.

Активну волонтерську діяльність з перших днів війни провадить Уряд студентів УКУ, займаючись збором і закупівлею захисного та безпекового обладнання і тактичних медикаментів. За 3 місяці війни студенти надіслали нашим захисникам понад 500 посилок. Волонтерський штаб уряду працює в кооперації з такими організаціями, як «Пласт», «Львівський добровольчий медичний батальйон» та БФ «Разом для України».

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_5
Захисники отримали допомогу від Волонтерського центру УКУ

Кілька поїздок з гуманітарною допомогою у м. Харків та на Донеччину здійснили за останній місяць члени студентської організації «Україна Єдина», що діє при Українському католицькому університеті.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_6
Воїн з волонтерською допомогою від УКУ

УКУ у співпраці з благодійною організацією «Центр волонтерства та захисту» налагодив процес придбання та передачу найнеобхідніших продуктів харчування для цивільних та військових осіб до Київської, Житомирської, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Харківської, Дніпропетровської, Луганської, Херсонської, Миколаївської, Вінницької, Запорізької, Луганської, Тернопільської та Львівської областей.

З початком війни за підтримки УКУ «Центр волонтерства та захисту» обслуговує три прихистки для вимушених переселенців у Львові, де люди зупиняються тимчасово, щоб відпочити та спланувати свій маршрут далі. Тут їх забезпечують базовими послугами та речами першої потреби.

У сфері забезпечення медикаментами, медичними та тактичними товарами як військових, так і цивільних осіб по всій Україні ключовими партнерами залишаються благодійна організація «Центр волонтерства та захисту» та БФ «Крила Надії».

Волонтерська Сотня УКУ передала низку важливих медичних, технічних засобів та безпекового обладнання на потреби військових та медичних інституцій. Зокрема йдеться про турнікети, гемостатичні бандажі та перев’язувальні матеріали для військовослужбовців; медикаменти, медичні розхідники, протигази та антидоти для медичних служб і військових медиків та ін. Волонтерська сотня ввезла та передала понад 3 тонни продуктів харчування до місць на лінії фронту.

Від початку війни УКУ зібрав понад три мільйони доларів для перемоги України_7
Чергова партія допомоги військовослужбовцям – 1800 спальних мішків, передані волонтерами УКУ за підтримки Українського конгресового комітету Америки

Викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії займаються волонтерською роботою із забезпечення технічним реабілітаційним обладнанням лікарень Івано-Франківська, Борині, де перебувають поранені цивільні та військові.

У співпраці з парамедиками ближнього тилу відбувається тестування експериментальних зразків турнікетів, які виготовляє волонтерська група Факультету прикладних наук.

Студенти та працівники продовжують волонтерство в інших ініціативах, зокрема печуть печиво та виготовляють енергетичні батончики, пишуть з дітьми листи для військових, плетуть маскувальні сітки, працюють з дітьми переселенців, в геріатричних пансіонатах та закладах для дітей з інвалідністю, активні у своїх громадах.

Особливим цього місяця для нас став проєкт «Operation Ship-a-Bear», організований волонтерами з США Джоді Ґутьєрез та її сином Джастіном. Вони передали через УКУ іграшкових ведмедиків від американських дітей українським дітям. Американські школярі підписують словами підтримки листівки, які додають до кожного ведмедика, а ми передаємо їх дітям переселенців, котрі постраждали від війни. Першу партію іграшок було передано дітям, які проживали в прихистку УКУ.