Від початку війни вже 8 церковних громад Черкащини перейшли до ПЦУ

13 квітня, 09:10
Православні
Від початку війни вже 8 церковних громад Черкащини перейшли до ПЦУ - фото 1
З початком війни вже 8 парафій Православної Церкви Московського Патріархату в Черкаській області заявили про своє бажання перейти до Православної церкви України.

Про це Укрінформу розповів завідувач канцелярії Черкаської єпархії ПЦУ Сергій Зайко.

“З початку війни вже 8 парафій на Черкащині вирішили скинути із себе московське ярмо й перейти до Православної Церкви України. Процес лише набирає обертів. Кількість буде зростати. Деякі громади ще не встигли подати протоколи зборів. Деякі переходять разом із священиками, деякі — без священнослужителів. Але загальна тенденція позитивна. Люди розуміють, що росіяни прийшли сюди творити геноцид і знищувати українців, як окремий народ”, — сказав Зайко.

За словами завідувача канцелярії, цифра насправді ще більша, бо частина громад переходить під керівництво владики Афанасія, який до отримання Томосу в 2018 році належав до Української Автокефальної Православної Церкви. Переходи здійснюються попри тиск УПЦ МП.

“Найактивніше переходять громади в Золотоніському й колишньому Тальнівському районах. У селі Деньги священник Роман Личак висловив незгоду з позицією московського патріарха кіріла, який благословив війну в Україні. Він намагався достукатися до черкаського керівництва із московського патріархату, але, з його слів, отримав відповідь, що поспішати не треба, бо завтра тут “могут быть русские военные”, - розповів Зайко.

Ще кілька церковних громад Черкащини офіційно не оголосили про свій перехід. Бо протокол зборів було написано довільно, а не так, як вимагає закон.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній раніше зазначав, що станом на кінець березня 2022 року понад 50 громад в Україні перейшли до ПЦУ, близько 100 перебувають у процесі переходу.