Відбулася інтронізація правлячого єпископа Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні

04.12.2023, 09:13
Католики
Відбулася інтронізація правлячого єпископа Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні - фото 1
У мукачівському соборі св. Мартина 2 грудня відбулася інтронізація правлячого єпископа Мукачівської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні єпископа Миколи Лучка.

Про це інформує CREDO.

В урочистій Службі Божій взяли участь Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, римо- та греко-католицькі єпископи, священики та численні вірні.

Як повідомлялося, 7 жовтня, Папа Франциск призначив єпископа Миколу Лучка ординарієм Мукачівської дієцезії і на початку Літургії була зачитана папська булла з призначенням.

Під час офіційного введення на престол митрополит Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький вручив єпископу Миколі пасторал — символ пастирської влади.

Свою проповідь ординарій Мукачівський Микола Лучок розпочав із пояснення символіки пасторалу. Він оздоблений оливковими листками, що символізують мир. «Особливо в цьому часі ми дуже прагнемо миру. І мир, правдивий мир, за яким прагне кожна людина, може дати лише Воскреслий Христос. Перше, чого я дуже прагну, щоби цей мир Воскреслого Христа, був у моєму серці і через моє серце діяв», — сказав єпископ.

Служба Божа і проповідь відбувалася двома мовами: українською та угорською. Як розповів єпископ Микола, в Мукачівській дієцезії використовують 5 мов, а то і більше.

Єпископ Микола Лучок народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. 1994 року вступив до Ордену Братів Проповідників, у якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові (Польща). Після пресвітерських свячень, прийнятих 24 червня 2003 року, о. Микола душпастирював у Ялті, Санкт-Петербурзі, Чорткові, Львові та Хмельницькому. В липні 2018 року став настоятелем спільноти у Львові. 11 листопада 2019 р. Папа Франциск призначив його єпископом-помічником Мукачівської дієцезії РКЦ в Україні.

Єпископські свячення відбулися у Мукачеві 10 грудня 2019 року. 28 січня 2022 р. Папа Франциск призначив єпископа Миколу Лучка адміністратором Мукачівської дієцезії, а 7 жовтня 2023 року — ординарієм.